Міжнародний суд вирішуватиме - чи є легітимним проголошення незалежності Косово

  Чи є легітимним проголошення незалежності Косово вирішуватиме Міжнародний суд. Відповідну резолюцію прийняли на генеральній асамблеї ООН.
  Ініціатором такого звернення до гаагського суду стала Сербія. Представники цієї країни переконані - рішення такого авторитетного органу зніме напругу у регіоні. Більшість країн Євросоюзу не брали участі у голосуванні. Проти такого звернення проголосували США та Албанія. Підтримали Сербію Кіпр, Словаччина, Румунія, Греція та Іспанія. Загалом кількість країн, які не брали участі голосуванні виявилася більшою за тих, хто висловився "за". Проте рішення все-таки ухвалили. Прихильники незалежності Косово, серед яких і Велика Британія вважають - відділення Косово вже відбулося і дороги назад немає. Очікують, що гаагський суд розглядатиме це звернення від одного до двох років.

  Джон Соєрс, представник Великої Британії: "У свєму виступі на дебатах я висловив чимало зауважень з боку Великої Британії щодо цієї резолюції. Через це ми не брали участі у голосуванні, хоча ми і підтримуємо у цілому Міжнародний суд. Багато країн також не брали участі у голосуванні - це означає, що не тільки у нас є багато зауважень до документу".
  Попередній матеріал
  Верка Сердючка едет в Голливуд
  Наступний матеріал
  Томенко: Зараз абсолютно не на часі розпускати ВР
  Теги:
  Loading...