Міжнародний суд у Гаазі має з`ясувати чи в його компетенції - розглядати позов Грузії проти Росії (РОЗШИРЕНО)

  Етнічні чистки чи військові дії - міжнародний суд ООН у Гаазі повинен вирішити чи є у нього повноваження розглядати позов Грузії до Росії про дискримінацію та порушення прав грузинського населення у Абхазії та Південній Осетії.
  Тбілісі наполягає на тому, що за останні 18 років росіяни утискали етнічних грузинів та перешкоджали біженцям повернутися до місць свого проживання. Москва звинувачення відкидає та вважає, що грузинська сторона не має жодних доказів та свою користь.

  Грузія звинувачує Росію у етнічних чистках  та порушеннях прав людини стосовно грузин у Південній Осетії та Абхазії. Перші слухання у суді Організації Об`єднаних Націй вже розпочалися та триватимуть до завтра.

  Джеймс Кроуфорд, адвокат грузинської сторони: "Це позов щодо етнічних чисток населення на території Грузії, зокрема у Абхазії, Південній Осетії та у районі міста Горі".

  Цей позов стосується не лише подій цього літа. На думку грузинської сторони Росія почала порушувати конвенцію проти дискримінації починаючи з 1990 року. Тбілісі нагадує - за останні 18 років росіяни тричі вторгалися на територію Грузії.

  Джеймс Кроуфорд, адвокат грузинської сторони: "У позові грузинської сторони чітко вказано - це не стосується лише подій, що сталися у серпні цього року. Етнічних грузин витіснили з місця їх постійного проживання та перешкоджають їм повернутися. Це триває вже більше 10 років. Міжнародна спільнота неодноразово вказувала на існування таких етнічних чисток, але грузини дотепер не мають змоги повернутися до місць свого проживання у Абхазії та Південній Осетії".

  Російська сторона не погоджується з висунутими обвинуваченнями та взагалі не вважає, що суд має розглядати такий позов. Москва не вважає конфлікт з Грузією випадком расової дискримінації. На думку Росії йдеться про вйіськові дії, тому суд ООН не є повноважним розглядати цю справу.

  Роман Колодкін, представник Росії: "Російська Федерація не погоджується з аргументами, представленими протилежною стороною. Позивач не зміг надати жодних доказів, які б підтвердили його позицію - ні документальних, ні усних свідчень очевидців".

  Якщо суд все-таки вирішить, що у нього є повноваженння на розгляд цієї справи, то рішення про початок слухань можуть винести впродовж двох-трьох тижнів.

  Захар Симчич, 5 канал
  Попередній матеріал
  3 мешканців Лондона визнали винними у плануванні теракту
  Наступний матеріал
  До 34 чотирьох зросла кількість жертв зсуву грунту на півночі Китаю
  Теги:
  Loading...