Міжнародний кримінальний суд у Гаазі може видати ордер на арешт Каддафі

  Міжнародний кримінальний суд у Гаазі упродовж цього тижня може видати ордер на арешт Муаммара Каддафі та його найближчого оточення. Про це повідомляє телеканал "Аль-Арабія", посилаючись на звіт генерального прокурора суду - Луїса Морено Окампо. Перевірити цю інформацію можна буде не раніше сьогоднішнього вечора, коли документ офіційно представлять Раді безпеки ООН.

  Не очікуючи на звіт Гаазького трибуналу, Радбез зібрався на засідання. Заслухали - спеціального посланця ООН у Лівії, Абдель Ілаха аль-Хатиба. Він повідомив: обидві сторони лівійського конфлікту готові  до перемир`я. Але його УМОВИ - наразі нереальні. Каддафі вимагає негайно припинити операцію НАТО, а повстанці - терміново усунути полковника від влади.

  Адбель Ілах аль-Хатиб, спеціальний посланець ООН у Лівії: "У Триполі мене запевнили: тільки-но НАТО зупинить атаки, уряд розпочне діалог щодо виборів та конституційної реформи. З іншого боку - перехідний уряд називає неодмінною умовою перемир`я - усунення від влади Каддафі та його родини".

  До відставки Каддафі закликають - Сполучені Штати, Велика Британія та Франція. Долучилася до вимог - і Туреччина. Тамтешній прем`єр Таїп Ердоган навіть підготував власний план перемир`я. Оголосить його міністрам закордонних справ НАТО - у Римі, завтра - уже після оприлюднення звіту Гаазького суду і можливого ордеру на арешт Муаммара Каддафі.

  Халед Каїм, заступник міністра закордонних справ Лівії: "Доля Муаммара Каддафі - не стосується турецького прем`єр-міністра. Це - справа лівійського народу!!! Лише він може вирішити долю своєї країни... У нас є докази, що свідчення проти Каддафі, які розглядав суд у Гаазі, - неправдиві. Це - або неперевірена інформація, або відредаговане відео, або відретушовані фотографії. Повторюся, у нас є всі необхідні докази".

  Не сумнівається у правдивості зібраних матеріалів - генеральний прокурор гаазького суду - Луїс Морено-Окампо. Не розкриваючи подробиць звіту, він розповів: має докази численних злочинів, здійснених режимом Каддафі. Зокрема, масових арештів та розстрілів демонстрацій. За словами прокурора, силовики викрадають та катують людей за самою лише підозрою у лояльності до повстанців. Чисельність загиблих за останні три місяці конфлікту у звіті оцінили у 700 людей. У Триполі називають - учетверо меншу кількість.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  Португалія домовилася з ЄС і МВФ про умови фінансової допомоги
  Наступний матеріал
  Угоду про національне примирення підписали глави рухів ФАТХ та ХАМАС
  Теги: