Міжнародного розголосу набув скандал із прослуховуванням телефонів у Великій Британії

  Міжнародного розголосу набув скандал із прослуховуванням телефонів у Великій Британії. Тамтешній таблоїд "Ньюз оф зе Волд" звинувачують у шпигунстві за жертвами злочинів та популярними людьми.

  Група протестувальників - зібралася під стінами британського парламенту. Вони обурені скандалом навколо жовтої газети "Ньюз оф зе Во:лд". Таблоїд опинився у центрі уваги після того, як виявилося, що на його замовлення - нелегально прослуховували телефони. До мітингувальників - долучився відомий актор Х`ю Грант.

  Х`ю Грант, актор: "Розслідування має з`ясувати не стільки роль цього таблоїду, скільки загальну практику розслідувань "жовтих" видань. Думаю, найближчим часом ми дізнаємося, що таким грішив не лише "Ньюз оф зе Волд". Мені їх навіть трохи шкода - відповідатимуть за недобросовісність цілої індустрії".

  Справжній розмах телефонних проникнень - тільки почали з`ясовувати. Але вже зараз є підозри, що жертвами прослуховування були не лише зірки, політики й королівська родина, а й близькі загиблих військових, жертв убивств і терору. Поліція вже має докази того, що видання - також платило поліцейським за інформацію.

  Грехем Фоулкс, батько жертви атаки 7 липня 2005 року: "Наші телефонні дзвінки у той час - були приватними і дуже сумними. Це був найгірший період мого життя. Коли я дізнався, що хтось міг підслуховувати настільки інтимні розмови - мені стало прикро. Як може людина прокинутися вранці й вирішити зробити таке просто заради цікавої історії в газеті".

  Усі нарікання звернені до "Ньюз Інтернешнл" - концерну, до якого належить таблоїд. Його власник - медіамагнат Руперт Мердок. Він запевняє, що нічого не знав про прослуховування. Утім, навряд чи це допоможе врятувати репутацію: концерн уже бойокотують основні рекламодавці. А прем`єр-міністр Великої Британії - вимагає ретельного розслідування та покарання винних.

  Девід Кемерон, прем`єр-міністр Великої Британії: "Надзвичайно важливо детально розслідувати цю справу - публічно і незалежно. Є два окремі питання, які слід з`ясувати. По-перше, чому під час поліцейського розслідування справи Моллі Доулер не звернули увагу на проникнення до голосової пошти. І по-друге - оцінити вчинки окремих людей та медіа-компаній. Варто переглянути практику медіарозслідувань та журналістську етику в країні".

  Скандал набрав обертів після того, як до довічного ув"язнення засудили вбивцю 13-річної Моллі Доулер. Вона зникла безвісти - кілька років тому. Під час слідства з"ясувалося, що детектив, якого найняв таблоїд, вдерся до голосової пошти на її телефоні і видаляв повідомлення, щоби звільнити місце для нових. Поліція та рідні - довгий час вважали, що дівчинка - жива і сама звільняє місце на автовідповідачі.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  В Індії потяг зіштовхнувся з весільним автобусом [відео]
  Наступний матеріал
  Останню частину кінопригод Гаррі Поттера презентують у Лондоні
  Теги: