5.ua

Міжнародні навчання флотів See Breeze тривають попри провокації Росії

  Російські літаки втрутилися у маневри міжнародних навчань See Breeze, що тривають у Чорному морі. Вчора канадські моряки зафіксували три російські винищувачі. Провокація не змінила плану навчань, а українське командування розцінило дії Росії, як прийом часів Холодної війни.


  У понеділок надвечір три російських літаки кружляли над канадським фрегатом "Торонто", який бере участь у навчаннях SeeBreeze. За попередніми даними – це розвідники. Такі маневри, за міжнародними правилами, вважаються порушенням повітряного простору корабля. Українське командування назвало це відвертою провокацією.

  Заступник начальника штабу командування ВМС ЗСУ Андрій Риженко пояснив: "Міжнародні правила рекомендують такого не робити. Це вважається ворожим актом, і є правила, що визначають цей акт, як напад на корабель. Це було розповсюджено у роки Холодної війни".

  Однак росіянам не вдалося зірвати плани навчань. Загалом, у маневрах беруть участь 12 кораблів і понад дві тисячі військовослужбовців. Україна представлена п'ятьма військовими кораблями і двома прикордонними катерами.

  "Об’єднання у морі шляхом таких навчань – це дуже важливо. Ми обмінюємося досвідом, можемо виконувати спільні завдання, забезпечувати міцність наших флотів і збереження наших кордонів", – каже в.о. заступника командувача ВМС Олексій Неїжпапа.

  Після виведення українських ВМС з окупованого Криму, проведення навчань See Breeze взагалі було під питанням. Однак виявилося, що у чорноморських навчаннях, окрім України і США, хочуть взяти участь Туреччина, Румунія і Канада. Всі країни надіслали сучасні бойові кораблі, які можуть дати відсіч умовному ворогові.

  Капітан есмінця USS ROSS Тек Гордон хизується: "У нас на озброєнні стоять "Гарпуни", ракети "Томагавк", ракети проти човнів вертикального запуску, зенітне озброєння і численні кулемети".

  Триденні навчання See Breeze завершаться в середу, однак у штабі командування ВМС запевняють: українські Військово-морські сили постійно обмінюються досвідом із НАТО. І додають - вітчизняний флот вже на 70 відсотків відповідає вимогам Північноатлантичного альянсу.

  Денис Соколов, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал".

  Попередній матеріал
  В Україні заборонили 15 російських телеканалів
  Наступний матеріал
  У кримськотатарському вузі представника окупаційної влади студенти зустріли українським гімном
  Loading...