Міжнародна конференція з безпеки в Мюнхені. День перший

  Тим часом у Мюнхені завершився перший день міжнародної конференції з безпеки. До баварської столиці з`їхалися десятки лідерів держав. Але головний гість - віце-президент США Джозеф Байден. Тема його виступу - відносини нової американської адміністрації з Європою і роль нинішнього Білого дому у НАТО. Україну на конференції представляє Прем’єр Юлія Тимошенко. Тема першого дня зустрічі - роззброєння і глобальна співпраця в питаннях безпеки.

  НАТО, Росія, нафта та газ.У самій назві цієї конференції - зовнішні виклики, які хвилюють увесь світ та серйозно турбують Україну. До Мюнхена з`їхалися такі зірки світової політики, як віце-президент США Джо Байден, канцлер Німеччини Ангела Меркель та Президент Франції Ніколя Саркозі.

  Відтак і заходи безпеки на найвищому рівні. три тисячі поліцейських чатують під готелем, де проходять зустрічі. Аль-каїда попередила про можливість теракту. Росія обмежилась присутністю віце-прем"єра Сергія Іванова.Місцева преса пише - ані Президент Дмитро Медведєв, ані глава уряду Володимир Путін не приїхали, щоб не опинитися у тіні головного гостя - віце-президента США. Він уперше поза межами батьківщини презентує головні засади зовнішньої політики нової адміністрації Барака Обами.

  Джо Байден, Віце-президент США: "Америка подасть руку тим, хто розтисне кулак. Наша адміністрація не вірить у зіткнення цивілізацій. Ми зробимо усе, щоб толерантність і розуміння перемагали".

  У промові Байдена немає згадок про Україну. Одразу після засідання він зустрічається віч-на віч із Юлією Тимошенко. І запрошує її відвідати Сполучені Штати. Європейські лідери підтверджують обіцянку, дану під час останнього саміту "Україна - НАТО" у Бухаресті. Колись Україна буде членом альянсу. Президент Франції Ніколя Саркозі підтверджує найкоротший шлях.

  Ніколя Саркозі, Президент Франції: "Я вважаю себе великим другом України. НАТО - це така організація, члени якої мають не лише права, але і обов"язки. Якщо ви бачите усередині будинку світло, це не означає, що для того, щоб увійти, треба лише стукати у двері. Слід дотримуватись наших принципів".

  Сама ж Тимошенко, попри очікування, говорити про прагнення в НАТо не стала. мовляв, лише половина країни підтримує такі наміри. До того ж, співпрація з альянсом може суттєво погіршити ставлення Росії не лише до України, але і до євросоюзу - переконана Тимошенко. Від співпраці із НАТО Україна загалом не відмовляється. Утім, на даному етапі актуальніша європейська система безпеки.

  Юлія Тимошенко, Прем`єр-міністр України: "Це не може розглядатися як альтернатива, або заміщення. Європейська політика безпеки і оборони спрямована на інтеграційні процеси, в тому числі і на такі країни, які не можуть або не хочуть домагатися членства в НАТО".

  Сваритися з Росією не захотіли і найвпливовіші країни ЄС. Чільники Франції та Німеччини говорячи про ггазовий конфлікт різких оцінок уникали. Росія втратила довіру, утім і Україна не посилила своїх позицій - розсудив Ніколя Саркозі.

  З Мюнхена, ольга Кошеленко, Андрій Поставець. 5 канал

  Попередній матеріал
  Близько 1.000.000 грн приніс тоталізатор з Черновецьким
  Наступний матеріал
  Обама: Ситуація в економіці США - катастрофічна
  Теги:
  Loading...