Міжнародна авіавиставка стартувала в Парижі [відео]

  Ювілейна 50-та міжнародна авіавиставка "Ле-Бурже" стартувала в Парижі. Льотну програму цьогоріч відкривали українські літаки. Серед представлених, як військові так і пасажирські повітряні судна. На виставці побував і кореспондент "5 каналу" Олександр Аргат.

  50-ий салон Ле-Бурже - місце, де показують основні новинки та досягнення авіаційної та космічної техніки. погана погода дещо підкорегувало його програму, однак незмінним залишилося те, що право відкрити ювілейний салон в Парижі отримало одразу два українські літаки.

   Дощ кілька годин не дозволяв піднятися в небо літакам. Як тільки розпогодилося - повітряний простір над Ле-Бурже відкрили для гордості європейського авіабудування військового транспортника АН-400М.

   Його конкурент АН-70 теж у програмі відкриття. Українська сімдесятка з’явилася на світ раніше і на думку експертів була зразком для європейця. Та дітище "Антонова "і досі має суттєво вищі характеристики.

  Володимир Мосін, командир екіпажа АН-70: "Основной его конек - это короткий взлёт и посадка. Вы сами видели, пробег составил порядка 300 метров".

   За першими польотами спостерігають прем’єр-міністри різних держав. Українська ластівка регіонально-пасажирський літак АН-158 зацікавила кілька країн. Та українська сторона поки що не розкриває з ким домовиться найближчим часом про продаж продукції українського авіапрому.

   Дмитро Ківа, генеральний конструктор-президент ДП "Антонов": "Ви знаєте, як тільки скажеш - обов’язково щось помішало чи зірвалося. Зараз такий літак коштує багато - 30 млн. дол. сьогодні. І там 10 літаків 300 млн. дол. І зірвати контракт - Ви розумієте".

   Микола Азаров, прем’єр-міністр України: "Встречались с несколькими крупными авиационными компаниями. И очень приятно, что в мире знают фирму Антонов, знают Украину. Я думаю, что перспективы сотрудничества - неплохие".

   Окрім літаків "Антонова" Україна привезла до Франції двигуни "Моторсіч" та пропозиції від підприємств космічної галузі. Втім підписання контрактів під час самого салону не буде - прогнозують українські авібудівники. Традиційно Ле-Бурже стає місцем битви між авіагігантами "Боїнг" та "Еарбас". Цього року можливо буде укладено угод у понад 200 млрд дол., - прогнозують експерти.

   Олександр Аргат, Іван Довганик, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Синоптики обіцяють суху та спекотну погоду у Києві щонайменше тиждень
  Наступний матеріал
  Знайшлися черниці, які зникли на території Києво-Печерської Лаври
  Теги: