"Міжнародна амністія" проводить акцію до Дня захисту прав людини

  Міжнародний день прав людини відзначають у світі. Організація "Міжнародна Амністія" проводить цього дня акцію - марафон написання листів.

  Люди з усього світу протягом доби писатимуть листи на захист осіб, чиї права були порушені. Щоправда, підтримати можна лише тих жертв правопорушень, яких обрала "Міжнародна Амністія". Цьогоріч це семеро людей з різних держав. Серед них китайський правозахисник Мао Хенгфенг, іракський журналіст Валід Яніс Ахмад та профспілкова активістка з М`янми Су Су Нвай. Остання, зокрема, була засуджена на вісім з половиною років за гратами за виступи проти діючого уряду. В Україні листи на захист жертв правопорушень можна буде писати у тринадцяти містах. Станом на зараз, українці вже написали близько тисячі листів. Це удвічі більше, ніж торік. В Україні марафон відбуватиметься втретє. Нагадаємо, міжнародний день прав людини у світі відзначають 10 грудня. Саме цього дня 1948 року генеральна асамблея ООН ухвалила декларацію прав людини.

  Тетяна Мазур, виконавчий директор Міжнародної амністії: "Це листи є двох типів - або лист-петиція, який адресований уряду країни, де відбувається  порушення прав людини, і в цьому листі є коротко опис справи і вимога до уряду: це або скасування смертного вироку, або відновлення справедливості , припинення тортур - в залежності від кожної окремої справи. А друга категорія листів, це листи солідарності - вони направлені безпосередньо жертвам, і в цих листах ми висловлюємо підтримку".

  Попередній матеріал
  У Франкфурті шукають викрадене з лікарні немовля
  Наступний матеріал
  Українські домогосподарки створили профспілку [репортаж, відео]
  Теги: