"Міжнародна Амністія" оприлюднила звіт про дотримання прав людини у світі (РОЗШИРЕНО)

  Звіт про дотримання прав людини у світі - оприлюднила "Міжнародна Амністія". Як і раніше, критикують африканські країни, Китай і Сполучені Штати. Не залишили без уваги і проблеми України. Головною ж бідою світу "Амністія" назвала - економічну кризу. На думку фахівців організації, вона спричиняє чимало порушень прав людини і відвертає від цієї проблеми - увагу суспільства та урядів.

  Щорічний звіт "Міжнародної Амністії" - це понад чотири сотні сторінок із аналізом дотримання прав людини у ста п`ятдесяти семи країнах світу. Як і раніше, головні претензії спрямовані до урядів держав. Замість дбати про своїх громадян, вони - рятують фінансовий сектор.

  Ларрі Кос, Виконавчий директор «Міжнародної Амністії у США»: "Під прикриттям всесвітньої економічної кризи відбувається глобальна криза прав людини. Дедалі більше людей потерпають від бідності, втрачають роботу і житло. Якщо не звертати на це уваги, то навіть вирішивши економічні проблеми, ми матимемо дуже серйозні наслідки".

  Сполучені Штати, які представляє Ларрі Кос, "Міжнародна амністія" хвалить за рішення закрити в`язницю Гуантанамо, однак критикує за надто повільні кроки у цьому напрямку. "Амністія" опікується і в`язнями менш відомих тюрем, наприклад - китайських.

  Розанна Райф, Заступник директора «Міжнародної Амністії в Тихоокеанському регіоні»: "На жаль, Міжнародна Амністія не зафіксувала покращення ситуації у Китаї, яке нам обіцяли перед Олімпійськими іграми 2008-го року. Досі стоїть проблема тортур, хоча вони і заборонені китайським законом".

  Критикують за порушення прав ув`язнених і Україну, зокрема - за безкарність міліції. Встановленню справедливості, на думку "Амністії" перешкоджають такі речі: «…неможливість зустрітися із адвокатом, нездатність прокуратури до рішучих розслідувань, страх потерпілих перед можливою розправою, м‘які вироки працівникам міліції, а також відсутність … незалежної системи контролю за розглядом скарг»

  За цими ж звинуваченнями проходять Боснія і Герцеговина, Іспанія, Греція, Туреччина, а також Росія. Поділяємо із північними сусідами й обвинувачення у порушенні прав мігрантів. І Київ, і Москва систематично висилають за кордон нелегалів, які просили політичного притулку. Та є і відмінність між ситуаціями у двох країнах. Росію критикують за утиски незалежних точок зору та торішній військовий конфлікт у Грузії. Образ останньої - теж не ідеальний. Тбілісі дорікають нападами на опозиціонерів.

  Попередній матеріал
  6 солдатів загинули від вибуху міни на сході Туреччини
  Наступний матеріал
  Франція викупила речі і записи Марселя Марсо
  Теги:
  Loading...