Місія ООН в Косово передасть свої повноваження Євросоюзу

  Місія ООН в Косово більше не може виконувати свої функції та приступає до передачі своїх повноважень Євросоюзу. Відповідну заяву зробив генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.

  За його словами, після самопроголошення, Косово вже затвердило конституцію, влада вже взяла у свої руки всі адміністративні повноваження. Миротворцям ООН вже просто нічого робити у Косові. Ця доповідь викликали обурення у представників Росії та Сербії. Віталій Чуркін заявив, що генсек значно перевищив свої повноваження, коли дав зелене світло фактичному згортанню місії без згоди на це Ради Безпеки.

  Ламберто Заннієр, спеціальний представник генерального секретаря ООН по Косово: "Косовський простір, де діяла наша місія – змінився. З початком дії косовської конституції, виконувати наші функції уже неможливо".

  Віталій Чуркін, постпред Росії в ООН: "Подтверждаем нашу позицию о недопустимости реконфигурации мисии ООН в Косово без санкции Совета безопастности. В даной ситуации генеральный секретарь превысил свои полномочия вторгшись в область уставных прерогатив Совета".

  Попередній матеріал
  Ющенко попросив у Вселенського патріарха благословення на створення єдиної помісної церкви
  Наступний матеріал
  Завершуються навчання "Сі-Бриз 2008"
  Теги:
  Loading...