5.ua

Міністри закордонних справ ЄС обговорять ситуацію в Україні [відео]

  Ще до початку засідання - занепокоєння насильством в Україні  висловили Верховний представник ЄС Кетрін Ештон, чільник британського МЗС Вільям Хейґ та міністр закордонних справ Німеччини. Польський глава МЗС Радослав Сікорський - поклав відповідальність за заворушення у Києві на владу, яка, за його словами, контролює всі важелі впливу на ситуацію. У МЗС Данії вважають: попри останні події у Києві - двері до ЄС для України мають залишатися відчиненими. А закони, ухвалені Верховною Радою минулого тижня - називають такими, що обмежують демократію. Репресивними вважає їх і міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт.

  Кетрін Ештон: «Я пильно стежу за тим, як у останні кілька днів розвиваються події в Україні. Знаю, що сьогодні президент Янукович збирається провести перемови з лідерами опозиції. Сподіваюся, це - позитивна ознака, яка свідчить про прогрес у вирішенні тамтешньої політичної кризи».

  Вільям Хейґ, міністр закордоних справ Великої Британії: "Я переконаний: те, що відбувається в Україні,- це наслідок великої помилки влади, яка спробувала вплинути на опозицію жорсткими методами. Наскільки мені відомо, усі сторони домовилися сісти за стіл переговорів. Прикро, що в Україні знов спалахнуло насильство".

  Радослав Сікорский, міністр закодонних справ Польщі: "Сподіваюся, що міністри закордонних справ країн ЄС засудять закони, ухвалені українським парламентом у четвер. Ці документи обмежують громадянські свободи в Україні і суперечать задекларованому прагненню євроінтеграції.

  І у ці хвилини активісти Євромайдану мають почати пікетувати представництво Єврокомісії у Києві. Закликатимуть до негайного запровадження персональних санкцій для відповідальних за застосування сили проти мирних протестувальників і журналістів, а також причетних до ухвалення минулого тижня антиконституційних, на думку активістів, законів.

   

  І за дві години активісти Євромайдану почнуть пікетувати представництво Єврокомісії у столиці. Закликатимуть до негайного запровадження персональних санкцій для відповідальних за застосування сили проти мирних протестувальників і журналістів, а також причетних до ухвалення минулого тижня антиконституційних, на думку активістів, законів.

  Попередній матеріал
  Павловський: В опозиції погодяться на перемови лише після скасування "диктаторських законів"
  Наступний матеріал
  Автобуси з луцькими правоохоронцями їдуть до Волині
  Теги:
  Loading...