5.ua

Міністри оборони країн НАТО стежать за розвитком подій в Україні

  Найбільші країни Північно-Атлантичного альянсу (НАТО) в 1994 році виступили сторонами-гарантами територіальної цілісності України, підписавши в Будапешті спеціальний меморандум. В лютому 2014 року міністри оброни країн НАТО, стурбовані можливим порушенням територіальної цілісності України виступили зі спеціальною заявою, прийнятою на зустрічі міністрів в Брюселі, текст якої 26 лютого розміщено на сторінці НАТО в Інтернеті.

  «Ми продовжуємо стежити за розвитком подій в Україні дуже уважно. Ми шкодуємо про трагічну загибель людей. Ми вітаємо той факт, що насильство було зупинено шляхом переговорів, які проклали шлях для мирного розв’язання проблем. Ми підкреслюємо важливість всеосяжного політичного процесу, заснованого на демократичних цінностях, повазі прав людини, меншин і верховенства закону, яка виконує демократичні сподівання всього українського народу…», - сказано в заяві.

  Зокрема британський міністр Філіпп Хеммонд зазначив, що військові Великої Британії уважно стежать за всіма переміщеннями російських військ, і військова інтервенції проти України не буде допущена.

  «Ми збираємо і вивчаємо необхідну інформацію про активність російських військ у регіоні. Закликаємо всі зацікавлені сторони дати можливість українському народу самому владнати внутрішні розбіжності і визначити спільне майбутнє без зовнішнього втручання», - наголосив Філіпп Хеммонд.

   

  Попередній матеріал
  Аваков розповів, яким чином Україна позбудеться «Беркуту»
  Наступний матеріал
  Новопризначений голова НБУ назвав першочергові кроки свого плану дій
  Теги:
  Loading...