смоленська катастрофа росія 5.ua

Міністр оборони Польщі назвав терактом катастрофу літака під Смоленськом

  Смоленську катастрофу він поставив в один ряд із агресією Росії проти Грузії і проти України

  Міністр оборони Польщі Антоній Мацеревич назвав терактом катастрофу президентського літака під російським Смоленськом. Йдеться про трагедію 2010 року, у якій загинуло 96 осіб. Серед них і президент Польщі Лех Качинський із дружиною.

  "На даний момент тероризм використовується проти західних держав як інструмент провокації потоку міграції з метою дестабілізації європейського континенту. Варто пам'ятати, що Польща була першою жертвою тероризму в 30-ті роки. Після Смоленської катастрофи ми можемо сказати, що Польща стала першою жертвою тероризму в рамках сучасного конфлікту, який розігрується на наших очах", – заявив Мацеревич 13 березня під час виступу на міжнародній конференції "Сучасна політика: конфлікти і тероризм" в Торуні, передає "Радио Польша".

  Згадуючи про Катинський розстріл 1940 року, міністр Мацеревич зазначив, що "геноцид лежить біля витоків нинішньої ситуації в Росії". Він додав, що "не вказує на якісь конкретні дії влади". При цьому, з його слів, "на російському народі й надалі лежить печать мовчання про те, що трапилося в радянський період з їхніми предками". "Тільки незалежна Польща може на повний голос заявити про Катинський геноцид. У 2009 році ще здавалося, що це так. Однак ми виявили, що спроба підняти це питання викликала реакцію, якої не очікував ніхто в світі. Ця реакція принесла смерть всієї польської еліти. Я маю на увазі загибель польської делегації під Смоленськом", – наголосив міністр.

  "Тероризм є породженням соціалістично-радянських ідей і не існував в історії західного християнського світу", – вважає Мацеревич. "Ми чудово бачимо це на прикладі історії останніх 10 років. Без сумніву, збройного нападу на Грузію передувала внутрішня диверсія. Без сумніву, метою того, що сталося під Смоленськом, було позбавлення Польщі лідерства, яке вело нас до незалежності. Черговими кроками був напад на Україну, окупація промислової частини країни, катастрофа літака малазійських авіаліній, втручання в ситуацію в Сирії", – сказав він і додав, що "Польща є членом НАТО і зможе протистояти цьому, а також отримає час на відновлення армії, яка стане гарантією польської безпеки".  

  Нагадаємо, 7 березня в Польщі відновили розслідування Смоленської авіакатастрофи.

  Попередній матеріал
  Українець Беленюк став чемпіоном Європи з греко-римської боротьби
  Наступний матеріал
  Поліція знищила нападників на готель у Кот-д’Івуарі – загинуло 6 терористів і 2 спецпризначенці
  Теги:
  Loading...

  Група Веllingcat перевірила російську версію катастрофи MH-17

  Експерти Bellingcat назвали імена російських військових, причетних до катастрофи MH-17

  У Польщі ліквідували таємні документи про Смоленську катастрофу - ЗМІ

  Польща скаржитиметься на Росію в Страсбурзі через затягування розслідування авіакатастрофи під Смоленськом