Мільйонний мітинг в Каїрі чекає на відставку Мубарака

  У єгипетській столиці тривають масові протести. За оцінками журналістів, зараз на площі Тахрір у середмісті Каїра - близько мільйона противників президента Хосні Мубарака. Вони оголосили п`ятницю - "Днем відходу", і сподіваються, що саме сьогодні глава держави задовольнить їхні вимоги і піде у відставку.

  Прихильників влади - на площі Тахрір поки не видно. Демонстрація здебільшого мирна. Проте армія не пускає сюди іноземців і закордонних журналістів. Одночасно стало відомо, що невідомі розгромили офіс міжарабського телеканалу Аль-Джазіра. Подробиць поки не повідомляють. Днями влада Єгипту заборонила роботу цього каналу і забрала акредитації у його кореспондентів. Попри це, телевізійники продовжують мовлення.

  Сотні тисяч людей - знову у середмісті Каїра. Вони вимагають відставки президента Хосні Мубарака. П`ятниця має стати визначальною, заявляють опозиціонери. Саме цього дня вони очікують, що глава держави мирно складе повноваження. До протестувальників долучився поважний політик - генеральний секретар Ліги арабських держав Амр Муса, а також впливова духовна особа - головний читач найбільшої мечеті Єгипту. Демонстрація відрізняється тишею і мирним настроем людей. У єгиптян - піднесений настрій - всі сподіваються, що президент залишить посаду. Площа заповнена, люди продовжують збиратися на сусідніх вулицях та на інших майданах Каїра.

  Протестувальник: "Я очікую, що сьогодні президент складе повноваження і піде. Утім, я не проти, щоби він залишився в Каїрі".

  Протестувальник: "Кожен мешканець Єгипту хоче, щоби Мубарак пішов сьогодні, а не завтра чи ще колись. Мубарак, ти маєш піти, більше нема чого чекати".

  Протестувальник: "Я стоятиму тут, поки Мубарак не піде. Якщо він любить свій народ і свою країну - він мусить це зробити".

  Довкола центральної площі Тахрір виставили блок-пости. Військові перевіряють документи в охочих потрапити на демонстрацію. У середмістя Каїра вже зранку не пускали іноземців і закордонних журналістів. Їх просять не наближатися до центру міста. Шейхи з найближчих мечетей закликали єгиптян до миру і спокою. Прибічників президента Хосні Мубарака на демонстраціях поки що не видно. Ще на світанку армія оточила площу танками та важкою технікою. Більшість проходів - забарикадували колючим дротом, залишивши тільки один вхід. Вранці на площу прийшов міністр оборони Єгипту Мухаммед Хусейн Тантаві. Це - перший візит офіційного представника влади до центру масових протестів. Поки міністр спілкувався з військовими, натовп скандував "Армія та народ - єдині".

  Одинадцятий день протестів, під час яких, за оцінками ООН, загинули 300 людей, і понад 800 - були поранені, має стати вирішальним. Хосні Мубарак заявив, що готовий піти у відставку, проте побоюється, що у країні без нього - настане хаос. Він вважає, що політичним вакуумом може скористатися ісламістський рух "брати-мусульмани". Водночас, ЄС та США сподіваються на мирне врегулювання політичної кризи в країні.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На саміті ЄС обговорюють пакт про уніфікацію економічної політики
  Наступний матеріал
  Томенко: Черновецький подав у відставку
  Теги: