Мешканці Землі в суботу спостерігали за затемненням Місяця [відео]

  Видовищне затемнення Місяця спостерігали учора мешканці Землі. Найбільше пощастило жителям Австралії та Азії. Вони майже годину милувалися цим природним явищем.

  Нинішнє затемнення можна було спостерігати від пів на шосту до пів на дванадцяту вечора за київським часом. Повна його фаза тривала близько п`ятдесяти хвилин.

  Українцям милуватися природним явищем завадила похмура груднева погода. Місяць не зник з поля зору повністю, а набув густо-червоного забарвлення. Це пояснюється тим, що навіть при повному затемненні супутник Землі залишається освітленим, а сонячні промені після розсіювання в атмосфері -досягають поверхні Місяця. З усього спектру променів не поглинаються лише червоні - вони і змінюють колір місячного диску.

  Попри давно з`ясовану природу затемнень, у певних культурах люди і досі ставляться до природного явища з пересторогою.  У давні часи багато народів вважали такі явища провісниками лихих подій: вони гадали, що у цей час добро і зло воюють за панування світом. Тож у деяких культурах заборонялося працювати під час затемнень, а в інших - навпаки, люди вдавалися до чаклувань, щоби допомогти добрим силам. Червоний колір Місяця ототожнювали з кров`ю. Люди боялися, що злі сили можуть з`їсти чи вбити місяць.

  Як правило, місячні затемнення відбуваються не частіше двох разів на рік. Тоді супутник Землі, що обертається навколо нашої планети, заходить у її тінь. Вчорашнє місячне затемнення стало останнім у цьому році. Наступне таке явище стостерігатиметься у 2014 році.

  Попередній матеріал
  Помічники Святого Миколая пройшлися парадом у Львові
  Наступний матеріал
  Міжнародна виставка собак у Києві [відео]
  Теги: