Мешканці словацьких Татр потерпають від нападів ведмедів

  Мешканці словацьких Татр потерпають від нічних рейдерів. Бурі ведмеді плюндрують місцеві села в пошуках їжі.

  Повсюди сміття та перекинені контейнери - це перше, що бачать вранці місцеві мешканці. Ведмеді з національного парку припинили полювання в лісах і вийшли на вулиці. Люди побоюються виносити сміття, бо ризикують натрапити на голодного хижака. Адже чотирилапі вештаються в селах і вдень. Але найбільше потерпають фермери. Їхня худоба стала улюбленою здобиччю клишоногих. 

  Тибор Скочок пастух: "Ведмідь вкусив мого барана і сильно його травмував. Я даю йому їжу, а він відмовляється".

  Зофія Вилетелова, годувальниця баранів: "Ведмеді завдають великої шкоди. Вони нападають не тільки на наших, а й чужих баранів. А ми маємо відшкодовувати".

  Національний парк Татри створили у 1948 році для збереження популяції ведмедів. Відтоді, за словами мешканців навколишніх сіл, тварини поводилися мирно і рідко виходили з лісу. Цього року їх могло виманити наближення холодної зими. Але фермери кажуть, що ведмеді надміру розплодилися, і вимагають дозволити полювання на цих тварин. Керівництво заповідника не заперечує.

  Павол Майко, директор Татранського національного парку: "За нашими підрахунками, в парку живе близько сотні ведмедів. Нічого, якщо їхня кількість зменшиться".

  Поки що ж пропонують встановити герметичні смітники, щоби запах не приваблював хижаків.   

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Потужні повені вирують у Мексиці
  Наступний матеріал
  Через загибель мера Обухова порушили кримінальну справу
  Теги: