5.ua

Меркель: Росія хоче незаконно втрутитися у ситуацію в Україні

  Канцлер Німеччини Ангела Меркель підтримала санкції США та ЄС проти Росії у зв‘язку із загостренням українського конфлікту.


  "Якщо Москва не дотримується міжнародних норм , світова спільнота повинна відповідати введенням санкцій", - заявила Меркель, передає DW.

  "Україна - вільна країна", - заявила чільниця німецького уряду, підкресливши, що 25 травня в Україні мають відбутися чесні та вільні вибори президента.

  Як повідомляє інформаційне агентство dpa, Меркель закинула Росії наміри незаконно втрутитись у ситуацію в Україні. "Тому ми виступатимемо також за те, щоб люди в Україні могли вільно зробити свій вибір стосовно того, в якій політичній системі їм жити", - заявила вона у вівторок, 29 квітня, в місті Ґюстров на одному із заходів Християнсько-демократичного союзу з нагоди майбутніх виборів до Європарламенту.

  Канцлер також підкреслила, що "У Росії нема жодного права втручатись у це рішення (вибір українців - ред.)".

  За даними DW, теми кризи в Україні і санкцій проти Росії Меркель має намір обговорити з президентом США Бараком Обамою під час свого робочого візиту до Вашингтона, який розпочнеться 1 травня.

  Під час свого виступу Меркель наголосила, що Німеччина зацікавлена в "хороших відносинах" з Росією. Утім, за її словами, цей факт нічого не змінює в тому, що й Росія має дотримуватись правил, які встановились у Європі після закінчення Другої світової війни. "Сьогодні ми у Європі більше не вирішуємо конфлікти військовими засобами", - зауважила канцлер. Якщо Росія цього не розуміє, тоді, на думку Меркель, ЄС повинен відповісти на це санкціями.
  Попередній матеріал
  9 травня Путін і Медведєв відвідають Крим – російські ЗМІ
  Наступний матеріал
  Міноборони впевнено у безпеці для баз зберігання боєприпасів на Сході України
  Теги: