twitter.com

Меркель прокоментувала президентство Штайнмайєра: "Упевнена, він впорається"

Канцлер наголосила, що Штайнмайєр буде чудовим президентом для країни у складний час

Канцлер ФРН Ангела Меркель назвала 12 лютого "гарним днем для німецької історії" і привітала Штайнмайєра. Вона висловила переконання, що "він буде чудовим президентом для країни у складний час". Про таке повідомляє кореспондент "Укрінформу" в Берліні.

"Я впевнена, що він впорається", – заявила Меркель, яка нагадала, що в якості глави МЗС у найскладніших ситуаціях він умів знаходити правильні рішення.

За даними видання, Франк-Вальтер Штайнмайєр у своїй першій промові в якості обраного федерального президента Німеччини заяв, що Німеччина є для багатьох людей у світі сьогодні "якорем надії і має відповідати такій високій довірі".

"Хіба це не чудово, що Німеччина стала якорем надії для багатьох у світі", – сказав Штайнмайєр.

За його словами, німці не тому вселяють в інших мужність, що все в їх власній країні добре, а тому, що вони показали, що вони можуть стати кращими, "що після війни може бути мир", що вони готові допомагати іншим. "Навряд чи хто у світі має стільки ж шансів, як ми. Ми повинні ці шанси використовувати", – закликав політик співвітчизників.

Мужність, за словами Штайнмайєра, потрібна сьогодні і самим німцям у багатьох сферах. Зокрема, в тому, щоб уміти чути один одного, щоб не втрачати почуття реальності, щоб уміти захистити найдорожче – демократію і цінності.

Обраний президент пообіцяв працювати так, щоб заслужити довіру всіх політичних партій.

Довідка. Раніше Штайнмаєр двічі обіймав посаду міністра закордонних справ Німеччини. А від 2007 до 2009 року був віце-канцлером. Соціал-демократ Штайнмаєр був кандидатом у президенти від партій, які входять до правлячої коаліції: Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН), Християнсько-демократичного союзу (ХДС) і Християнсько-соціального союзу (ХСС). Німеччина – парламентська республіка, тож посада президента здебільшого церемоніальна. Проте президент має повноваження пропонувати і призначати канцлера. Додамо, Штайнмаєр народився 5 січня 1956 року у Детмольді, що у федеральній землі Північний Рейн-Вестфалія. Новообраний президент ФРН – виходець із робітничої родини. Він одружений з суддею в адміністративних справах Ельке Бюденбендер (Elke Büdenbender), у пари є доросла донька. 

Як уже повідомляв 5.UA, за кандидатуру соціал-демократ Франка-Вальтера Штайнмайєра проголосували 931 з 1260 членів колегії виборців.

Дивіться також фото за темою:

/
Натовп перед будівлею Капітолію у Вашингтоні
/
Дональд Трамп
/
Урочисті постріли з гармат
/
Натовп перед будівлею Капітолію у Вашингтоні
/
Дональд Трамп
/
Натовп перед будівлею Капітолію у Вашингтоні
/
Дональд Трамп
/
Попередник Трампа Барак Обама
/
Дональд Трамп
/
Дональд Трамп
Дональд Трамп
/
Дональд Трамп
Дональд Трамп
/
Дональд Трамп

Попередній матеріал
Lufthansa презентувала нову технологію освітлення літаків, що підлаштовується під біоритми пасажирів
Наступний матеріал
У Харкові маршрутка зіткнулася з причепом із військовою технікою

Штайнмайєр: обрання Трампа поклало край старому світопорядку

Штайнмайєр розповів, що штовхнуло Європу "в зону сильної турбулентності"

Штайнмайєр озвучив умови для поступового скасування санкцій проти Росії

Штайнмайєр: Усі учасники "нормандської четвірки" зацікавлені в успіху переговорів

Німеччина розраховує на успішне проведення президентських виборів в Україні - Штайнмайєр

У переговорах щодо України є певний прогрес – Штайнмайєр