5.ua

Меркель: проблеми з Росією самі не вирішаться, але про газ треба домовлятись

  Ангела Меркель "обережно оптимістично" налаштована щодо вирішення газового питання між Києвом та Москвою. Про це канцлер Німеччини заявила на спільній прес-конференції з польським прем'єр-міністром у Берліні.


  Меркель висловила сподівання, що єврокомісару з питань енергетики Ґюнтеру Еттінгеру вдасться домовитися про постачання блакитного палива до України. А відтак – і гарантувати транзит до Євросоюзу у зимовий період.

  "Я не вірю, що серйозні проблеми між Росією та Україною – а отже, нами та Росією – раптом самі собою розв'яжуться. Але що стосується газу, я сподіваюся, що єврокомісар Еттінгер зможе знайти таке рішення, яке гарантуватиме безпеку для нас і України, надто у найближчі місяці", – сподівається Ангела Меркель.

  Зауважимо, що раніше Еттінгер заявляв, що не очікує перебоїв із постачанням газу до країн ЄС, проте не виключив такої можливості.

  Як відомо, Росія надає близько третини обсягів блакитного палива, яке споживає Європа.

  Раніше ми повідомили, що Україна погоджується на запропоновану Єврокомісією дату натупного раунду тристоронніх гахових переговорів. Про таке заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан.
  Попередній матеріал
  Одного із захоплювачів Харківської ОДА засудили до 5 років ув’язнення
  Наступний матеріал
  Німецька поліція виявила 330 кг героїну в маринованих огірках з Ірану
  Loading...