Меркель: Німеччина не готова надати Греції нові кредити

  Німеччина не готова надавати Греції нові кредити - заявила в Берліні Ангела Меркель перед зустріччю з грецьким прем`єр-міністром Георгісом Папандреу. Рятувати Афіни канцлер пропонує за допомогою чинної програми - позик та бюджетних скорочень. Голова грецького уряду обіцяє дотриматися усіх зобов`язань перед кредиторами.

  За два тижні до прогнозованого дефолту прем`єр-міністр Греції відвідує своїх найбільших кредиторів. Георгісу Папандреу потрібно переконати німців - його країна ще здатна вибратися з кризи і навіть  прислужитися Євросоюзу.

  Георгіс Папандреу, прем`єр-міністр Греції: "Обіцяю, що наша країна вибереться з кризи... Греція - не бідна, просто нею погано керували. Разом із Європою ми зможемо перетворити кризу на привід для корисних змін... Греція виконає усі свої зобов`язання перед партнерами..."

  Уже не перший місяць Георгіс Папандреу намагається виконати найбільше зобов`язання перед кредиторами - скоротити дефіцит бюджету Греції. Заради цього прем`єр-міністр пішов на протистояння з власним народом - скоротив пенсії та зарплати, запровадив нові податки. Майбутнє одного з них - на нерухомість - сьогодні вирішують у парламенті.

  Велісарія Рока, власник магазину: "Усі наші прибутки ідуть на сплату податків. Ще один - і ми збанкрутуємо".

  Георг Фассулас, пенсіонер: "Податок на нерухомість мене розорить. І ще невідомо, чи буде з нього якась користь для держави. Якщо політики знову розкладуть гроші по своїх кишенях - наші жертви не матимуть сенсу".

  У вівторок під стінами парламенту протестують комунальні працівники, працівники міністерства фінансів та навіть податківці. Оскільки новий податок планують включити до рахунків за електрику, то й енергетики долучилися до протесту.

  За результатом голосування стежать і за межами країни. Воно відбувається у переддень важливої ревізії. Вже в середу до Греції мають прибути інспектори з так званої "трійки" - Єврокомісії, Європейського центробанку та МВФ. Від їхнього рішення залежить, чи одержить Греція 8 мільярдів євро, без яких збанкрутує вже у середині жовтня.  

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Завтра "Шахтар" зустрінеться з АПОЕЛем в рамках Ліги чемпіонів
  Наступний матеріал
  У США судитимуть особистого лікаря Майкла Джексона
  Теги: