Меркель і Саркозі хочуть централізувати економічну владу у ЄС

  Створити спільний європейський економічний уряд пропонують Франція та Німеччина. З такою ідеєю виступили лідери цих країн. Ніколя Саркозі та Ангела Меркель пропонують створити спеціальну комісію для координації фінансової політики усіх держав Єврозони.

  Щоби боротися з європейською борговою кризою - необхідно централізувати економічну владу у ЄС. До такого висновку дійшли Ангела Меркель та Ніколя Саркозі після наради у Парижі. Вони запропонували створити спеціальну комісію для координації фінансових справ усіх країн блоку. Очолити її має нинішній глава Ради ЄС Герман ван Ромпей. Комісія збиратиметься двічі на рік і матиме повноваження активно втручатися у економічну політику країн-боржників.

  Ніколя Саркозі, предизент Франції: "Наша перша пропозиція - створити справжній європейський економічний уряд. Він складатиметься з ради глав держав Євросоюзу і збиратиметься двічі на рік, а якщо виникне така необхідність - то й частіше. Головувати у новоствореному економічному уряді має президент з терміном повноважень у 2,5 роки. Ми пропонуєму на цю посаду кандидатуру пана Германа ван Ромпея".

  Ангела Меркель, канцлер Німеччини: "Наші пропозиції мають на меті відновити впевненість фінансистів у стабільності європейської економіки. Боргова криза у деяких країнах ЄС почалася декілька років тому. Її не можна подолати за один день. Але ми впевнені, що якщо наполегливо працювати і вживати відповідних заходів - проблему буде вирішено".  

  Крім того, Саркозі і Меркель пропонують оподаткувати усі фінансові транзакції у єврозоні.  Єврокомісія вже підтримала такий план. Тепер необхідно розробити відповідні закони, щоби впровадити його у дію. На це піде кілька тижнів. Між тим, аналітики твердять - заходів, запропонованих главами Німеччини та Франції може виявитися недостатньо.

  Пітер Клеппе, аналітик: "До фінансової стабільності - Європі ще далеко. Економічні проблеми, від яких потерпають країни ЄС - виникли не лише через безвідповідальність при формуванні бюджетів, а й через монетарну політику. Країнам з різними темпами розвитку дуже важко підтримувати єдину валюту євро".

  Після того, як усі інші економіки єврозони, включно навіть з Італією, опинилися на межі краху - єдиними державами-донорами залишилися Франція та Німеччина. Тож фахівці передрікають: вплив цих країн на прийняття будь-яких рішень у ЄС значно зросте.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Сирійська влада твердить про перемогу над терористами
  Наступний матеріал
  Кандидатка у президенти США сплутала дати народження і смерті Елвіса Преслі
  Теги: