Меріл Стріп стала першою лауреаткою кінофестивалю "Берлінале"

  Першою лауреаткою "Берлінале" стала американська акторка Меріл Стріп. Золотого ведмедя вона отримала за досягнення у кінематографі. Церемонію приурочили до показу фільму "Залізна леді", в якому Стріп зіграла колишнього прем`єра Великої Британії, Маргарет Тетчер. Працює у Берліні і український стенд. Утім, у конкурсній програмі українського кіно немає.

  Матрьошку із зображеннями Меріл Стріп у різних ролях з її фільмів подарували журналісти легендарній акторці під час урочистої церемонії на Берлінале. Організатори ж фестивалю вшанували досягнення Меріл почесним Золотим ведмедем. Нагорода прийшла до неї після тридцяти років кар`єри, сорока ролей, двох Оскарів і восьми Золотих глобусів.

  Джейк Гілленхол, член журі "Берлінале": "Меріл Стріп вражала нас у минулому, й продовжує робити це досьогодні. Вона досі є найкращою у своєму жанрі. Тому ми й вшановуємо сьогодні цю видатну акторку".

  Перед церемонією вручення ведмедя на "Берлінале" показали й фільм "Залізна леді" з Меріл Стріп у головній ролі. Акторка зіграла в ньому колишнього британського прем`єра Маргарет Тетчер. Картина розповідає не лише біографію видатної жінки, а й про ціну, яку вона заплатила за свою владу. За цю роль Стріп у сімнадцятий раз номінували на премію "Оскар".

  Меріл Стріп, акторка: "Я знайшла себе в цій роль. У своєму житті взагалі завжди мала щастя грати близьких за характером людей. В цьому, мабуть, і криється таємниця мого успіху".

  Хоча українські фільми цьогоріч участі в конкурсній програмі "Берлінале" не беруть, але на фестивалі відкрили український стенд та презентували довідник, який описує можливості вітчизняної кіноіндустрії. Показують там й перший повністю український фільм "ТойХтоПройшовКрізьВогонь".

  Підсумки шістдесят другого Міжнародного кінофестивалю у Берліні оголосять вісімнадцятого лютого. На ньому представлено понад три сотні фільмів. До основної програми увійшли два десятки картин.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Естонії пройшов Європейський забіг по саунах
  Наступний матеріал
  Влада і опозиція Сирії звинувачують одне одного у підриві нафтогону
  Теги: