Фото kremlin.ru

Медведєв: Росія не збирається гарантувати територіальну цілісність України

  Прем`єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявляє, що РФ не може і не збирається гарантувати територіальну цілісність України, оскільки ніколи не брала на себе подібних зобов`язань.


  Про це він заявив в інтерв`ю Bloomberg, повідомляє Русская служба Би-Би-Си.

  ”Ми нічого нікому не повинні гарантувати, тому що ми ніколи не приймали на себе ніяких зобов`язань на цю тему, але ми виходимо з того, що найголовніше завдання - заспокоїти ситуацію на території України, не гарантувати щось комусь, а заспокоїти цю ситуацію”, - заявив російський прем`єр.

  За словами Медведєва, твердження про намір Росії приєднати до себе якусь частину України є пропагандою, а порівняння з ситуацією в Криму недоречно.

  При цьому Медведєв запропонував іноземним партнерам дати інші гарантії.

  ”Нехай нам наші партнери по діалогу, зокрема Євросоюз і США, щось прогарантують - про те, що не втручатимуться у внутрішні справи України, нехай вони нам прогарантують, наші партнери на Заході, що вони не втягуватимуть Україну до Північноатлантичного альянсу, що ті люди, які живуть на сході, не втратять можливості говорити російською мовою, що не прийде якийсь божевільний ”Правий сектор”, не почне їх різати”, - заявив російський прем`єр.

  Згідно з Будапештським меморандумом від 1994 року про без`ядерний статус України, США, Росія і Велика Британія зобов`язалися виступити як країни-гаранти суверенітету і безпеки України.

  Раніше МЗС Росії, відповідаючи на звинувачення на свою адресу про порушення умов Будапештського меморандуму, звинуватив ЄС і США в тому, що вони нібито ”активно потурали державному перевороту в Києві”.

  Російське дипвідомство також заявляло, що Росія не брала на себе зобов`язання примушувати частину України залишатися в її складі проти волі місцевого населення, а ”положення Будапештського меморандуму не поширюються на обставини, що стали наслідком дії внутрішньополітичних або соціально-економічних чинників ”.
  Попередній матеріал
  У Каїрі біля університету бойовики розстріляли поліцейських
  Наступний матеріал
  Озброєні невідомі напали на управління хімзаводу у Горлівці