Медичні працівники страйкують в Естонії

  Медичні працівники страйкують в Естонії. На роботу не вийшли лікарі та медсестри найбільших шпиталів країни у Таллінні і Тарту.

  Із нових пацієнтів обслуговують лише вагітних, онкохворих та дітей до 18-ти років. Догляд за тими, хто уже перебуває у шпиталях - поки що залишається. Утім може припинитися рівно за тиждень, якщо влада не виконає вимог страйкарів. Медики вимагають підвищити мінімальну зарплату і поліпшити умови праці, щоб стримати виїзд фахівців за кордон. Дедалі більше естонських лікарів виїжджають в інші країни ЄС, зокрема у Фінляндію та Швецію, в яких оплата їхньої праці значно вища, аніж на батьківщині. В Естонії середня зарплата медсестер близько дев’ятисот євро, лікарів - понад тисячу сімсот євро на місяць.

  Яаан Тепп, один із організаторів страйку: "За допомогою цього страйку ми хочемо збільшити наші зарплати щонайменше на 20 відсотків для лікарів і на сорок відсотків для медсестер. І домовитися про подальше збільшення упродовж наступних трьох років".

  Ганно Певкур, міністр соціальних питань: "Вимоги страйкарів - нереальні. Ніхто з нас навіть не може уявити таку ситуацію, щоб зараз підняти зарплати у медичному секторі на 30-40 відсотків, а згодом - і на сімдесят, вісімдесят чи дев’яносто відсотків. Ми можемо лише розглянути питання робочого навантаження, і тоді вирішити наскільки реально підняти зарплату".

  Попередній матеріал
  Молодь ухиляється від служби в армії
  Наступний матеріал
  Силовий рекорд серед семирічних дітей встановив хлопчик із Китаю
  Теги: