Масштабні сутички вболівальників у Єгипті - загинуло 74 особи

  Футбольна трагедія у Єгипті. У сутичках уболівальників у місті Порт-Саїд сімдесят чотири людини загинули, більше тисячі - травмовані. Масова бійка почалася одразу після матчу. Правоохоронці не змогли придушити заворушення. У країні - триденна жалоба.

  Матч у Порт-Саїді між місцевою командою "Аль-Масрі" та каїрською "Аль-Ахлі" закінчується з рахунком 3:1. Невдоволені фанати гостей розгортають банер з образами в бік господарів. Тисячі вболівальників відтісняють нечисленний загін поліції й вибігають на поле та прориваються в сектори суперників. На стадіоні починається кривава бійка із застосуванням ножів та арматури. Шпиталі Порт-Саїда заповнили поранені. Сотні мешканців міста поспішають хоча б частково виправити те, що наробили фанати. У коридорах шикуються черги донорів.

  Абдулла Мохамед, донор: "Як тільки ми почули про трагедію - відразу ж поїхали до місцевої лікарні. Всі прагнуть допомогти пораненим. Тут присутні багаті і бідні, жінки та чоловіки".

  Десятки тисяч мешканців Каїра зустрічали потяг з уболівальниками, які повернулися з Порт-Саїда. Відразу ж після цього в столиці Єгипту пройшли кілька стихійних мітингів. Учасники протестів вимагали негайно усунути від влади Військову раду.

  Ахмед Ібрагім, мешканець Каїра: "Де була служба безпеки стадіону? Що робила поліція? Навіщо нам Військова рада та збройні сили, якщо вони допускають такі трагедії? Я досі не можу зв`язатися зі своїми друзями, які були в Порт Саїді. Можливо, їх поранили або й убили".

  Мохамед Тантаві, голова Військової ради Єгипту: "Я наказав генеральному прокурору якомога швидше розслідувати інцидент й притягнути винних до відповідальності. Якщо хтось хоче дестабілізувати ситуацію в країні - йому це не вдасться. Висловлюю співчуття родичам загиблих. Усім постраждалим уряд виплатить грошові компенсації".

  Інцидент став найтрагічнішою подією єгипетського футболу. Після бійки скасували всі матчі вищої ліги. Президент ФІФА Йозеф Блаттер заявив, що вражений кількістю загиблих. Він назвав подію - чорною сторінкою в історії світового футболу.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Снігопади спричинили масштабне знеструмлення в Грузії
  Наступний матеріал
  З "Коста Конкордії" збільшується витік пального
  Теги: