Масштабні протести у США - затримано до 300 активістів

  Майже триста людей потрапили за ґрати після масштабних протестів у США. У багатьох містах країни на вулиці вийшли тисячі людей під гаслом "Захопи Уолл-стріт". Так активісти відзначили два місяці з дня утворення руху. Подекуди спалахнули сутички з правоохоронцями. Поранень зазнали щонайменше семеро поліцейських.

  Нова хвиля антикапіталістичних протестів прокотилася Сполученими Штатами. Щоби відзначити два місяці з дня утворення руху "Захопи Уолл-стріт" люди влаштували демонстрації по всій країні - від Каліфорнії до узбережжя Атлантики. Активісти назвали цю дату Днем глобальної дії. Подекуди, наприклад у Портленді, маніфестації більше нагадували карнавал - люди йшли вулицями міста зі співами та танцями.

  У інших містах - демонстрації пройшли менш спокійно. У Лос-Анджелесі протестувальники практично паралізували рух головними трасами міста. Кілька десятків найактивніших - потрапили за ґрати. Втім, маніфестанти переконані: правда - за ними.

  Джоель Марнсен, протестувальник: "Я вийшов на демонстрацію на знак солідарності з антикапіталістичними рухами усього світу. Скрізь - у Єгипті, в Іспанії, у Сирії - люди вимагають рівних фінансових можливостей для усіх. Ми тут - щоби змінити світ!"

  Альберто Резана, протестувальник: "Ця акція - проти фінансових гігантів. Люди не хочуть, щоби їх експлуатували, їм не подобається бути безробітними. Ми вимагаємо справедливості для 99 відсотків населення".

  Основні події Дня глобальної дії розгорталися у серці протестів - Нью-Йорку. Саме там зародився рух "Захопи Уолл-стріт". Спочатку акції там були менш людними, ніж очікували організатори. Кількасот людей намагалися заблокувати роботу метро. Ближче до вечора натовп протестувальників виріс до кількох тисяч людей. Вони пройшли маршем по Бруклінському мосту. Планували перешкодити і роботі біржі, але завадила поліція. Спалахнули численні сутички. Поранень зазнали і демонстранти, і поліцейські. Правоохоронці ув`язнили кількасот людей.

  Кетрін Брезлер, протестувальниця: "Я протестую, бо мене не влаштовує нинішня ситуація. Я маю гарну освіту, але не можу знайти роботу. Гадаю, один процент найбагатших має долучитися до вирішення економічних проблем країни".

  Девід Галарца, протестувальник: "Навколо дуже багато поліції, схоже, вони готувалися до справжнього заколоту. І абсолютно даремно: наші виступи - переважно мирні, у них беруть участь навіть діти і бабусі. Гадаю, нашому мерові має бути соромно. Але він - також представник одного відсотка найбагатших, тож, звісно, йому не подобаються наші протести".

  Симпатії мешканців Нью-Йорка, що не долучилися до протестів, загалом на боці маніфестантів. Чимало працівників офісів відкривали вікна і аплодували демонстрантам на вулицях. Адже гасла та ідеї  "Захопи Уолл-стріт" - зрозумілі і близькі більшості американців. Активісти руху вважають банки та уряди західних країн винними у зубожінні людей і звинувачують заможні верстви населення у жадобі та соціальній безвідповідальності.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Кримських силовиків вчать "правильно" бити людей? [відео]
  Наступний матеріал
  Донецький пенсіонер вирушив до Південного полюса на вело-всюдиході
  Теги: