Масштабні акції протесту у низці міст Франції

  Масштабні протести у Франції. На вулиці Парижа, Ніцци та інших великих міст вийшли тисячі людей. Вони виступають проти антикризових заходів уряду. Влада планує скоротити держвидатки на 10 мільярдів євро. Це має підтримати французьку економіку. Профспілки, обурені такими планами, почали масові страйки.

  Невдоволення економічною політикою влади - шириться країнами Європи. Не уникла масових демонстрацій і відносно економічно-стабільна Франція. Тамтешні профспілки організували виступи у двох сотнях міст. Найвелелюдніші акції відбулися у Парижі, Ніцці та Марселі. Там на вулиці вийшли тисячі людей. Вони невдоволені планами уряду скоротити держвидатки на 10 мільярдів євро.

  Бернар Тібо, лідер профспілки: "Нам набридла економія, і ми кажемо - досить! Уряд намагається заощадити кошти, у результаті від робітників вимагають усе більше, а платять їм - усе менше. Заходи, які пропонує уряд, лише погіршать ситуацію і можуть привести до нової рецесії".

  Влада стверджує: заощаджувати держвитрати потрібно, щоби підтримати французьку економіку, аби вона і надалі залишалася однією з найстабільніших у Євросоюзі. Профспілки, обурені такими планами, почали масові страйки. Напередодні у країні було скасовано чверть залізничних рейсів. З перебоями працював громадський транспорт в усіх мегаполісах - Ліллі, Ліоні, Марселі, Бордо, Тулузі, Страсбургу. Страйкарі впевнені: це єдиний спосіб привернути увагу влади до проблем людей.

  Наталі Едуард, протестувальниця: "Ми хочемо дати владі зрозуміти, що не згодні з її планами. Прості люди зараз - у дуже непростій ситуації. Попри інфляцію, пенсії та зарплати - не зростають. Тож ми маємо допомогти урядові усвідомити, як цьому зарадити".

  Щоби заспокоїти людей, влада пішла на певні поступки. Зокрема - запропонувала запровадити окремий податок для найзаможніших громадян. Тим, чиї прибутки перевищують 250 тисяч євро на рік, доведеться віддавати до держскарбниці на три відсотки більше, ніж менш заможним людям. А ті, хто заробляє понад півмільйона євро щороку - платитимуть державі ще більше. Втім, протестувальників це не вдовільнило. Найближчими днями профспілки погрожують новими страйками та демонстраціями.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Словаччина блокує розширення повноважень Фонду фінансової стабільності ЄС
  Наступний матеріал
  Збірна України з футболу перемогла збірну Естонії - 2:0
  Теги: