Масовий страйк у Греції

  Масовий страйк у Греції. Тисячі людей вийшли на вулиці Афін, виступаючи проти бюджетних скорочень.

  Грецію паралізувало. У країні на добу зупинився весь транспорт, за винятком авіасполучення. Не працюють школи. У лікарнях лишився мінімум медичного персоналу. Так бюджетники демонструють керівництву Греції  незгоду зі скороченням місць та зниженням зарплат. До державних підприємств приєдналися і деякі приватні фірми. Не працює навіть афінський Акрополь.

  Джуліан Геппл, музикант із Великої Британії: "Сьогодні у нас вільний ранок, тож ми дуже рано прокинулися, щоби побачити античні пам`ятки. Але, на превеликий жаль, тут зачинено".

  Протестувальник: "Страйки корисні, греки повинні подовше протестувати. Лишень об`єднатися спочатку. А то - ходять всі окремо - по одній площі, потім по іншій, і зрештою нічого не відбувається. Необхідно відкласти усі суперечки і боротися за спільну мету - гідну зарплату".

  Для нового керівництва Греції - це перше випрОбування страйками. Коаліційний уряд на чолі з прем`єром Лукасом  Пападімосом сформували лише 3 тижні тому. Голова Кабміну обіцяв якнайшвидше ухвалити болісні реформи і скоротити державний борг.  Проте бюджетники наполягають: перетворення кризі не зарадять, а лише поставлять навколішки ціле покоління греків. Зростання безробіття змушує молодь полишати батьківщину та їхати на заробІтки за кордон.

  Іліас Іліопулос, генеральний секретар профспілки державних працівників: "Вони створили ситуацію, якої більше не можна терпіти. На жаль, люди перебувають  у стані між бідністю та відчаєм".

  Проте позиція влади - непохитна. Пападемос пообіцяв Європі запровадити антикризові реформи. Зважаючи на державні гарантії, міністри фінансів ЄС напередодні схвалили надання нового траншу МВФ у 8 мільярдів євро.

  Мирослава Пеца, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Мельниченка затримала ізраїльська поліція
  Наступний матеріал
  Поховали фотографа Розвадовського
  Теги: