Масовий мітинг в Афінах переріс у заворушення [відео]

  Щонайменше 120-х бунтівників затримала поліція в Афінах під час розгону демонстрації. Сутичками завершився мітинг з вимогами зупинити програму заходів економії та припинити членство в Євросоюзі. Марш організували дві найбільші профспілки Греції.

  У наймасштабнішому за кілька місяців марші протесту взяли участь понад 50 тисяч людей. Усі вони зібралися біля парламенту, щоби висловити обурення щодо ситуації в країні. Протестувальники вимагали скасувати рішення про чергове скорочення видатків держсектора на 12 мільярдів євро. Боронили парламент від народу понад 3 тисячі правоохоронців - це удвічі більше, ніж зазвичай під час подібних акцій.

  Нікос Фотопулос, голова профспілки електриків: "Їх можна зупинити лише спротивом, а не протестом. Це не одне й те саме. Коли приїжджають бульдозери - їх не спинити квітами".

  Членів профспілок на вулицях замінили анархісти. На поліцію нападали з гаслами "Ми не здамося трійці" та "Геть ЄС та МВФ!". Протестувальники підпалили автівки та смітники, а поліцію закидали камінням і коктейлем Молотова. Правоохоронці відповіли сльозогінним газом.

  Фінансова ситуація в Греції різко погіршилася два роки тому. Зарплати і пенсії постійно зменшуються, а рівень безробіття - зростає. Деякі греки втрачають надію на те, що страйки чи протести можуть щось змінити.

  Афінянин: "Я не беру участь у марші, це безглуздо. Усе вже давно вирішено, страйкувати чи ні - а результат буде однаковим".

  Демонстрація в центрі Афін відбулася на тлі загальнонаціонального страйку. Сьогодні не вийшли на роботу авіадиспетчери, транспортники, вчителі та банківські працівники. Страйкують метеорологи і журналісти. Від акцій протесту неабияк потерпають туристи - адже по всій країні закриті музеї та історичні пам`ятки.

  Гордон Ньюлик, турист із Австралії: "Уявіть собі, ми подолали таку величезну відстань, щоби побачити Акрополь - і він зачинений у той єдиний день, коли ми тут! Ми у відчаї!"

  Монік ван Дайк, туристка з Південної Африки: "Враховуючи нинішню ситуацію, для Греції необачно закривати історичні місця. Туристи потрібні економіці, тому про них треба дбати в першу чергу".

  Влада Греції намагається зменшити дефіцит бюджету. Тиждень тому завершилася перевірка законності отримання пенсій. За її результатами соцвиплат позбавили 4 із половиною тисячі людей. Держава заощадила понад 2 мільйони євро на місяць. Уже з наступного року шахраїв, які отримуватимуть пенсію незаконно, притягатимуть до кримінальної відповідальності. Жорсткі заходи, які викликають обурення в громадян, необхідні, щоби країна могла виплачувати борги ЄС. Днями центробанк заявив, що подальших реструктуризацій боргу не буде. Тож, Греції доведеться шукати ресурси самотужки. Інакше - на неї чекає банкрутство.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У п`ятницю стартує чемпіонат української баскетбольної Суперліги
  Наступний матеріал
  У Більбао іспанська поліція розігнала мітинг протесту басків
  Теги: