Масові заворушення у Киргизстані - десятки загиблих (репортаж)

  "Влада у Киргизстані повністю перейшла в руки народу" - про це у прямому телеефірі заявив один із лідерів опозиції - Омурбек Текебаєв. Він повідомив, що кілька опозиціонерів вирушили на переговори із владою. Їм мають гарантувати бепеку і запропонувати добровільно скласти повноваження. Урядові джерела цю інформацію поки що не підтверджують. Негайно сісти за стіл переговорів , щоб припинити криваві сутички, закликають владу та опозицію Киргизстану Сполучені Штати, Росія, а також ООН.

  Протести перетворилися у погроми і підпали державних будівель включно з Бішкекською резиденцією президента. Влада вдалася до застосування вогнепальної зброї - опозиція заявляє про сотню загиблих. Є вбиті та поранені і серед правоохоронців. Напередодні демонстранти завдали тяжких тілесних ушкоджень міністрові внутрішніх справ країни. Кілька ЗМІ поширили інформацію, що урядовець помер, утім МВС це повідомлення спростувало. В країні оголосили надзвичайний стан.

  ***

  Десятки загиблих, і понад сотню поранених - наслідки кривавих протестів у Киргизстані. На вулицях не вщухають протести і сутички між тисячами опозиціонерів та міліцією. Постраждалих чимало з обох сторін протистояння. Люди звинувачують правоохоронців у застосуванні бойових, а не ґумових куль. Міліця заявляє, що їх обстрілюють з автоматичних рушниць. Збройне протистояння зафіксували і на відеоплівку.

  Заворушення спалахнули у вівторок, у місті Талас. Близько трьох тисяч осіб захопили будівлю обласної адміністрації, її главу взяли у заручники. Загонам спецназу вдалося взяти будівлю штурмом, але за кілька годин протестувальники знову взяли контроль над установою. Тоді ж у Киргизстані розпочалися масові арешти опозиційних лідерів. Протести поширилися і на столицю, Бішкек. У Таласі ж опозиціонери захопили і завдали тяжких тілесних ушкоджень віце-прем`єрові і міністру внутрішніх справ Киргизстану, які прибули у неспокійне місто. ЗМІ навіть поширили інформацію про смерть урядовця. Утім МВС спростувало цю інформацію, хоча не заперечило, що глава відомства у тяжкому стані. Президент і прем`єр країни працюють у своїх кабінетах над урегулюванням ситуації, але бояться "навіть підійти до вікна", щоб не потрапити під кулі - про це повідомив телефоном агенції Ройтерз речник глави киргизького уряду. Побоювання високопосадовців небезпідставні, аджЕ відставка президента - одна з головних вимог опозиції.

  Акції протесту сьомого квітня киргизька опозиція запланувала завчасно. Це мали бути народні збори у багатьох містах, якщо влада не виконає даних людям обіцянок. А саме - зупинити інфляцію та корупцію, відпустити політичних в`язнів і зняти із посад родичів чинного президента. Зараз відставка глави держави - єдине, що зможе зупинити хвилю насильства у  Киргизстані - заявляють в один голос міжнародні аналітики. Подібну політичну кризу попереднього разу киргизи пережили 2005-го року. Саме внаслідок революції тюльпанів і прийшов до влади Курманбек Бакієв. За п`ять років управління державою він зажив тої ж поганої слави серед населення, яку мав і його попередник, Аскар Акаєв - за корупцію та надання державних посад близьким родичам.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  На судно "Аталантік проджект" доправили паливо і питну воду
  Наступний матеріал
  Тимошенко пояснила Генпрокуратурі свої заяви про тиск на суддів КС
  Теги: