Масові заворушення та сутички з поліцією студентів у Чилі

  Масові заворушення та сутички з поліцією - такі наслідки студентських протестів у Чилі. 250 молодиків затримали, майже півсотні людей - поранені. Це, переважно, правоохоронці та журналісти.

  Демонстрації розпочалися відразу після невдалих переговорів з міністерством освіти. Діалог мав поставити крапку у масових акціях, які не вщухають понад п’ять місяців. Студенти вимагають від влади глобальних реформ. Зокрема - безкоштовної, якісної та доступної освіти. За даними студентських профспілок, лише п’ять відсотків сімей мають змогу навчати дітей у приватних школах, які вважаються найкращими. Освіту у державних ВИШах студенти називають неякісною. Крім того, її вартість у Чилі є найвищою в Західній півкулі Землі. Більше платять за навчання лише студенти зі США.

  Феліпе Булнес, міністр освіти Чилі: "Пля годин переговорів, діалогу зі студентами університетів, коледжів, та з вчителями - ми не досягли жодного прогресу".

  Каміла Вальєхо, лідер студентських профспілок: "Влада не показала свого бажання рухатися вперед до нашої мети - безкоштовної державної освіти, якісної освіти для всіх, освіти, за яку відповідальна держава, і яку держава - має підтримувати. Вони наполягають на тій самій моделі - ринковій економіці. За таких умов ми не можемо сідати за стіл переговорів".

  Попередній матеріал
  Цех із виготовлення фальшивих грошей виявили польські правоохоронці
  Наступний матеріал
  "Океан Ельзи" в Києві відіграв концерт із симфонічним оркестром [відео]
  Теги: