Масові сутички в каліфорнійському Окленді

  Масові сутички в каліфорнійському Окленді. Протестувальники, які напередодні блокували роботу морського порту, підпалюють місто та нападають на поліцейських. Ті у відповідь - розганяють натовп. Поки що про кількість постраждалих - невідомо.

  Демонстранти підпалили порожню будівлю в порту. Кілька пожеж спалахнули і в самому місті. У правоохоронців стріляли з саморобних пристроїв. Як снаряди - застосували заборонені в США потужні феєрверки. Поліція - розігнала бунтівників сльозогінним газом та шумовими гранатами. Зараз правоохоронці - зносять табір руху "захопи окленд" у центрі міста. Напередодні учасники руху захопили тамтешній порт - п`ятий за розміром у країні, й повністю блокували його роботу. Утім, до сьогодні - акція була мирно.

  Чарлі Девідсон, протестувальник: "Ми просто хочемо взяти своє, те, що заробили, на що заслуговуємо. Ми вклали в цю країну чимало праці, і хочемо отримати те, що належить нам по праву".

  Даніель Міллер, протестувальник: "Ми кажемо: головний тут - народ, ви маєте змінити курс і почати по-справжньому піклуватися про людей".

  Протести - не вщухають по всій країні. У Нью-Йорку до руху "захопи волл-стріт" долучилися - ветерани. Напередодні вони пройшли маршем від нью-йоркської біржі - до парку Цукотті, в якому розташований табір протестувальників.

  Елі Райт, ветеран війни в Іраку: "Ми, ветерани, повертаємося додому і виявляється, що ми не можемо ані користуватися медичними послугами, ані знайти роботу. Освітні пільги, які нам обіцяли - також майже неможливо отримати. Я непокоюся, як прогодувати доньку, на які кошти вчити її. Тож ми тут разом з усіма - вимагаємо економічної рівності для всіх".

  Масові виступи не вщухають уже сім тижнів. Увесь цей час прихильники руху - передають активістам кошти. Тільки в Нью-Йорку зібрали вже 500 тисяч доларів. Щоби оперувати такими сумами, керівники руху почали впорядковувати справи організації. Днями оприлюднили перший фінансовий звіт. Отримані гроші витрачають на харчування, медичні послуги, прання та зв`язок. У Нью-Йорку вже майже зима, тож найближчим часом видатки ще зростуть. 

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Рідкісну операцію для рідкісного виду пташки зробили у зоопарку Нової Зеландії
  Наступний матеріал
  Біографія Джобса стала бестселером у США
  Теги: