Масові протести у Каїрі - вимагають кари для голови Військової ради

  Масові протести у центрі Каїра. Єгипетські вболівальники вийшли висловити обурення через загибель кількох десятків футбольних фанатів. На площі Тахрір дотепер чатують кілька тисяч людей. Вони вимагають смертної кари для чільника країни - Хусейна Тантаві. Напередодні, під час футбольного матчу у місті Порт-Саїд, під час бійки загинули 74 людини. У країні оголошена триденна жалоба.

  На площі Тахрір знову зібралися тисячі людей. Футбольні фанати обурені подіями, які сталася напередодні. Протестувальники звинувачують у таргедії чинне керівництво країни - Вищу раду збройних сил, і вимагають її відставки. Демонстранти закликають покарати голову ради - маршала Хусейна Тантаві. Вони заблокували вхід до каїрського телецентру та паралізували рух на центральних вулицях столиці.

  Вболівальник: "Убиті 70 юнаків. Зніміть це і покажіть - нехай весь світ бачить, що ми робимо один із одним через футбол! Це божевілля!"

  Окрім 74 загиблих, понад тисячу людей після бійки на футбольному полі в місті Порт-Саїд потрапили до лікарні. Сутичка розпочалася наприкінці матчу між місцевою командою "Аль-Масрі" та каїрською "Аль-Ахлі". Каїрці - програвали, їхні фанати розгорнули банери з образами в бік господарів. Після матчу тисячі вболівальників Аль-Масрі вибігли на поле й рушили до секторів каїрських фанатів.

  Футбольні фанати та рідні постраждалих і загиблих закидають владі злочинне недбальство. Поліцію, начебто, взагалі вивели зі стадіону під час бійки. Звучать і звинувачення в тому, що фанатів зумисне спровокували - щоби дискредитувати каїрських уболівальників. Вони брали активну участь у минулорічній революції, під час якої було повалено режим Хосні Мубарака.

  Фанат з Каїра: "Щойно ми прибули до Порт-Саїда, нас почали провокувати та дражнити. Нас ображали, кидали пляшки, але ми не реагували".

  Через заворушення до Порт-Саїда ввели армійські підрозділи. Зараз вони разом із поліцією охороняють лікарні та морги. На в`їзді до міста - встановлені блок-пости.

  Мешканець Порт-Саїда: "Це змова проти мешканців Порт-Саїда. Ми невинні!"

  Вища військова рада покладає відповідальність на керівництво федерації футболу. Його в повному складі відправили у відставку, а всі матчі  прем’єр-ліги - скасували. Утратили посади губернатор Порт-Саїда, а також керівники департаменту безпеки та слідчого управління міста. Розслідування обставин масової бійки триває. ЗМІ вже наголосили - однією з причин може бути відсутність у Єгипті стандартних для футбольних матчів заходів безпеки.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Відбувся перший матч півфіналу Кубка Іспанії з футболу
  Наступний матеріал
  Харківський бабак Тимко передбачав погоду і результати Євро-2012 [відео]
  Теги: