Масові протести європейських залізничників у Парижі (РЕПОРТАЖ)

  Працівники залізниці з 13-ти країн Євросоюзу з`їхалися сьогодні на демонстрацію в Париж. Люди обурені планами керівництва ЄС дозволити приватизацію міжнародних та локальних залізниць. Транспортники впевнені - це призведе до їхнього занепаду. Інші мітингувальники зібралися на Марсовому полі. Туди приїхали фермери, які вирощують овець. Вони вимагали справедливості у розподілі дотацій. Протестувати сільськогосподарники приїхали не самі. Цілі стада овець кілька годин тримали в облозі Ейфелеву вежу.
  Такого страйку Париж іще не бачив. Вивести овець пастися на марсове поле - задум господарників, які вирощують цих тварин. Таким чином фермери намагалися вплинути на міністра сільського господарства. І закликали чиновника звертати більше уваги на їхню галузь. Зокрема - збільшити дотації і зменшити податки. Після прогулянки під Ейфелевою вежею вівці і чабани вирушили під будівлю міністерства.

  Серж Преверо, фермер, член національної федерації вівчарства: "Ця галузь тваринництва і справді в зоні небезпеки. Середня зарплатня фермера - 700 євро. Це не ті гроші, на які можна прогодувати сім`ю".

  Протест вівчарів - не єдина демонстрація, яка порушила спокій французької столиці. На масовий мітинг в Париж з`їхалися залізничники з 13-ти країн Євросоюзу. Загалом - понад 20 тисяч людей. Втім, профспілка залізничників запевнила - перебоїв із пересуванням пасажирів не буде. Демонстрація - не страйк, а протест проти політики єврочиновників, які планують дозволити приватизувати залізниці усіх рівнів. Профспілки переконані - до добра це не доведе. Їхня галузь значно краще працюватиме в руках держави.

  Бернар Тібо, голова прфспілки залізничників Франції: "Якщо залізничні профспілки усіх усіх країн ЄС тут у Парижі закликають до одного й того ж самого - значить президент країни, що головує у ЄС, повинен миттєво реагувати. Ще кілька тижнів тому він казав, що гряде нова ера. Зараз настав час зробити висновки з наших рішень, і нормально керувати залізничною галуззю".

  Окрім загальноєвропейських страйків, залазничники планують і локальні протести. Так, французські транспортники зберуться у Парижі на наступну демонстрацію 19-го листопада.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.82Мб)
  Попередній матеріал
  Свято молодого вина відзначали у Софії Київській (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Київські хірурги винайшли унікальний метод загоювання ран
  Теги:
  Loading...