Масові демонстрації на Гаїті

  Масові демонстрації на Гаїті. На вулиці столиці вийшли - тисячі мешканців. Вони обурені: півмільйона гаїтян і досі живуть у тимчасових таборах. Попри те, що після руйнівного землетрусу минуло вже два роки. Влада стверджує будівельні роботи ведуться за графіком. Але до повного відновлення державі - ще далеко.
  Рівно два роки минуло після руйнівного землетрусу, а столиця Гаїті досі не оговталася від удару. Тріщини у стінах, пошкоджені собор та президентський палац, купи битої цегли там, де колись стояли житлові будинки. І півмільйона людей, які досі вимушені жити у наметах, в умовах тисняви та антисанітарії. Місцеві мешканці кажуть: у тому, що відбудова йде недостатньо швидко винні місцеві можновладці. Світова спільнота надала постраждалій від землетрусу країні кілька мільярдів доларів гуманітарної допомоги. З цієї суми вже витратили майже половину. Між тим будівельні роботи почалися лише на чотирьох з десяти великих проектів будівництва, оплачених іноземними спонсорами.

  Гаїтянин: "Вже два роки минуло з моменту землетрусу, а тисячі людей на Гаїті - і досі мешкають у наметах. Влада витратила вже сотні мільйонів доларів. Ми б хотіли знати, на що саме пішли усі ці гроші".
   
  Отельє Герман, правозахисник: "Вже стільки часу минуло, а досі практично нічого не зроблено для мешканців найбідніших районів. Як місцеві мешканці, ми усі можемо засвідчити: ніякої послідовної житлової політики у столиці - не проводять. І тому люди з найбідніших верств населення - досі гинуть".

  Влада, своєю чергою, киває на  політичну нестабільність, відсутність сильної централізованої влади та зруйновану інфраструктуру країни. І закликає міжнародну спільноту - не припиняти допомогати гаїтянам. Втім, навіть найоптимістичніше налаштовані чиновники визнають: реалізувати заклик "відбудуємося кращими, аніж раніше" - виявилося значно складніше, аніж розраховували.

  Лоран Ламот, міністр закордонних справ Гаїті: "Тепер, коли найнебезпечніший період після удару стихії в минулому ми закликаємо світову спільноту знову звернути увагу на Гаїті і допомогти у довготривалих проектах розбудови, щоби реалізувати їх якнайкраще".

  Втім, хоч і повільно будівельні роботи у Портопренсі таки йдуть. На околицях столиці з`являються нові житлові будинки. а у перспективі гаїтянам обіцяють нові лікарні, школи, сучасні торгівельні центри та заклади для відпочинку. Щоправда, поки що більшість з цих проектів - лише на папері. Втім, місцеві будівельники не втрачають надії. Кажуть будують повільно, зате надійно, щоби не боятися нових можливих ударів стихії.

  Кеснель Хоселус, тесля: "Зараз реконструкція і розбудова йдуть не надто швидко. Але будівництво - не припиняється, і це добре, адже багато людей можуть знайти роботу на будівельних майданчиках . Зараз, наприклад, ми зводимо нову школу".

  Нищівний  землетрус магнітудою у понад сім - спричинив справжній хаос на Гаїті 12 січня 2010 року. Стихія спустошила столицю. Загинули триста тисяч людей, безхатченками стали близько трьох мільйонів. Ще тисячі людей загинули наступними місяцями, через епідемію холери, що спалахнула у тимчасових евакуаційних таборах. Спалахи хвороби - медики фіксують і досі.

  "5 канал"
  Попередній матеріал
  Від тропічного циклону "Хайді" потерпає західне узбережжя Австралії
  Наступний матеріал
  Британські законодавці сперечаються навколо питання про референдум щодо незалежності Шотландії
  Теги: