Масове убивство в Норвегії - 91 людина загинула [відео]

  91 людина загинула в Норвегії - такий результат подвійного нападу в столиці - Осло та на острові Утойя. Поліція заарештувала злочинця, 32-річного Андерса Берінга Брейвіка. Триває слідство. Тим часом у країні - посилюють заходи безпеки і закривають кордони. Співчуття Норвегії висловили Президент України Віктор Янукович і прем`єр Микола Азаров.

  Норвезька поліція розслідує обставини масового вбивства, скоєного напередодні на острові Утойя. Там у молодіжному таборі лейбористської партії озброєний чоловік влаштував стрілянину. Загинули - понад 8 десятків підлітків у віці від 14 до 19 років. Правоохоронці затримали нападника - 32-річного Андерса Берінга Брейвіка. Його звинувачують і у стрілянині, і у вибуху в Осло. За даними поліції, Брейвік - дотримується ультраправих поглядів. Кілька днів тому він залишив у своєму інтернет-блозі повідомлення: "одна людина з переконанням така ж сильна, як 100 тисяч, що мають тільки зацікавлення". Брейвік - власник біоферми, тож мав доступ до хімікатів, з яких можна виготовити вибухівку. Його постачальник вже повідомив, що 6 травня - Брейвік придбав 6 тон добрива.

  Єнс Столтенберг, прем`єр-міністр Норвегії: "Розслідування завершиться, коли ми з`ясуємо, хто стоїть за цим жахливим вчинком. Поліція затримала одну особу. Але слідство триває. Дуже важливо, щоби були покарані ті або той, хто стоїть за організацією цього злочину".

  У п`ятницю в урядовій будівлі в Осло - стався вибух, під час якого - 7 людей загинули, 90 - зазнали поранень. За кілька годин - стало відомо про стрілянину на острові Утойя, де розташований молодіжний табір Лейбористської партії. Андерс Брейвік - прибув туди у поліцейській формі. Він зібрав майже 5 сотень підлітків - нібито щоби зробити оголошення щодо вибуху в Осло. Тоді - почав стріляти. Протягом години озброєний чоловік ходив островом і вбивав. Молодь рятувалася, ховаючись або стрибаючи в воду. За деякий час постріли почули мешканці сусідніх островів. Вони на власних човнах почали забирати підлітків з острова. Згодом прибула й поліція. Вона виявила на острові - таку ж вибухівку, як і в Осло.

  Ескіль Педерсен, лідер молодіжного крила Лейбористської партії: "Літній табір на Утойї - був прекрасною казкою. Хоча вчора й дощило, ми мали зустріч із Гро Харлемом Брандтлендом і були дуже щасливі. Але пізніше - сталася ця жахлива трагедія. Ми втратили багатьох близьких друзів. Хоча цей чоловік забрав їхні життя, їхні переконання - залишаться з нами. Усі вони - вірили в толерантність і антирасизм".

  Трагедія, що сталася у спокійній європейській країні - викликала шок і обурення в усьому світі. Лідери багатьох країн - висловили співчуття норвежцям і засудили дії Андерса Брейвіка.

  Гіларі Клінтон, Держсекретар США: "Я хочу висловити співчуття та солідарність із народом Норвегії. Сполучені Штати - виступають проти будь-якого тероризму. Ця трагедія - вразила багатьох мирних людей. Норвегія знана в усьому світі через уміння залагоджувати конфлікти, об`єднувати людей. Це жахлива подія - надто тому, що загинула така кількість молодих людей".

  Мешканці Норвегії - шоковані тим, що сталося. Влада - вживає заходів для підвищення безпеки. Осло - охороняють військові патрулі. Країна - поновлює кордони, незважаючи на шенгенську угоду.

  Попередній матеріал
  Суд за позовом Тимошенко до Фірташа відклали до осені
  Наступний матеріал
  Небувала спека у США
  Теги: