МакКейн та Буш привітали Обаму з перемогою (РЕПОРТАЖ)

  Барак Обама подолав заповітну позначку у двісіті сімдесят голосів виборників. За даними екзитполів демократ отримав 338 голосів виборників. За його суперника республіканця МакКейна свої голоси віддали 156 виборників. Сумнівів, що саме Обама стане сорок четвертим президентом США, не залишилося вже навіть у найбільших скептиків. Із перемогою чорношкірого сенатора від Іллінойса вже привітав його суперник Джон МакКейн та чинний президент США Джордж Буш.

  У Сполучених Штатах прийшов час змін - заявив своїм прихильникам Барак Обама. Демократ із величезним відривом випереджає свого суперника республіканця, Обама виграв не лише у штатах, де традиційно підтримують демократів. Сенатор від Іллінойсу вирвав перемогу у Вірджинії, Айові, Нью-Мексиці, Неваді та Колорадо - чотири роки тому у цих штатах упевнено переміг республіканець Джордж Буш. Нині Обама разом із дружиною та доньками у Чикаго. У тамтешньому Грант Парку зібралися більше ста тисяч прихильників демократа. Виступаючи із вітальною промовою, він закликав американців об`єднатися, аби разом відповісти на глобальні виклики.

  Майбутній президент США обіцяє скоротити розрив між бідними та багатими американцями. Найбіднішим та середньому класу він обіцяв зниження податків, а от тих, хто за рік заробляє більш ніж чверть мільйона, навпаки - чекає зростання відрахувань у бюджет. Обама планує зробити доступнішим житло та реформувати систему охорони здоров`я. Демократ також послідовний прихильник виведення американських військ з Іраку. Остаточні офіційні результати голосування оголосять лише на початку грудні, а інавгурувати новообраного президента планують двадцятого січня. Утім, Обаму вже вітають із тим, що саме він стане наступним президентом США.

  Перемогу Обами святкують у різних куточках світу, свої привітання надсилають лідери багатьох країн. Чи ненайактивніше Обаму вітають у Кенії, там мешкають родичі Обами по батьківській лінії. Сам сорокасемирічний сенатор народився на Гаваях. Політичну кар`єру розпочав у дев`яносто сьмому, а три роки тому Барак Обама став першим чорношкірним сенатором за останні сто п`ятдесят років.

  Дар`я Тарадай, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.36Мб)

  Попередній матеріал
  Обама - 103 голоси, Маккейн - 39,- прогнози
  Наступний матеріал
  Звістка про перемогу Обами зміцнила долар
  Теги:
  Loading...