Махмуд Ахмадінежад перемагає на виборах президента Ірану

  Махмуд Ахмадінежад - вдруге став президентом Ірану. Після перевірки двох третин усіх бюлетенів - чинний лідер набрав шістдесят шість відсотків голосів. У головного суперника - колишнього прем`єра Міра Мусаві - тільки тридцять два. Офіційні результати оприлюднять упродовж дня. Але вже зараз - можна говорити про успіх чинного глави держави, адже для перемоги - кандидат мав набрати 50 відсотків голосів.

  Прихильники нинішнього президента вийшли на вуличні гуляння одразу після закриття дільниць. Їхню впевненість в перемозі Махмуда Ахмадінежада вранці підтвердила і центральна виборча комісія. За її даними, чинний президент лідирує з великим відривом, надолужити який опозиційним кандидатам вже не вдасться.  

  Камран Данешжу, голови Центральної виборчої комісії Ірану: "Кількість людей, які прогоолосували за Махмуда Ахмадінежада - три мільйони, чотириста шістсот дві тисячі - що становить майже сімдесят відсотків".

  У таборі опозиції до результатів виборів поставились з недовірою. Там обіцяють їх оскаржити. До останнього моменту рейтинги президента та його найближчого суперника Міра Мусаві були майже однаковими. Тепер опозиціонер заявляє про фальсифікації.

  Мір Хоссейн Мусаві, кандида у президенти: "За результатами, які ми отримали з наших регіональних осередків, безперечним переможцем з великим відривом став я".

  За іранськими виборами пильно спостерігали у Сполучених Штатах, Ізраїлі та країнах Євросоюзу. Адже обрання представників опозиції могло змінити зовнішню політику Ірану, який нині - фактично в ізоляції. Захід іранська влада звинувачує у намірі диктувати свої вимоги, а сусідні арабські країни - у потуранні Заходу. Та попри прохолодні відносини з офіційним Тегераном, президент США заявив, що вітатиме будь-які результати виборів.

  Барак Обама, президент США: "Ми з нетерпіням очікуємо на результати голосування і рішуче налаштовані шукати нових шляхів у відносинах з Іраном - незалежно від того, кого саме народ Ірану обере своїм президентом".

  Явка виборців стала рекордною за всю історію Ірану - майже вісімдесят відсотків. Водночас опозиція звинувачує владу у підкупі виборців. Так, під час агітації, медійники дізналися, що сільським вчителям та незаможним іранцям роздавали банківські чеки на п`ятдесят і сто доларів. А незадовго до виборів спалахнув "картопляний скандал" - уряд безкоштовно роздав селянам майже чотириста тисяч тон картоплі. Влада каже, що просто хотіла поділитися з народом надлишками врожаю. Проте опозиція назвала акцію - підкупом виборців. 

  Юлія Куценко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.90Мб)

  Попередній матеріал
  Київ може лишитися без світла
  Наступний матеріал
  Північна Корея лякає світ війною
  Теги:
  Loading...