5.ua

Майдан у Будапешті: молодь виступила проти корупції і проросійського президента Орбана

  Щонайменше 10 тисяч людей вийшли на акцію протесту в угорській столиці – Будапешті. Виступали проти корупції та вимагали негайної відставки президента Віктора Орбана.


  Протестувальники скандували гасла "Президента у відставку" та "Ми не платимо податків злочинцям".

  За останній час кільком угорським високопосадовцям відмовили у візах до США через підозру в корупції. Орбану також закидають тиск на великий бізнес, обмеження демократичних свобод і лояльність до кремлівського режиму. Організатори протесту – група студентів, активістів і митців. Вони свідомо відокремилися від будь-якої партії та запевняють: їхня акція є народною, а не політичною.

  Активісти пояснюють: "Корупція вже сягнула таких розмірів, що вона загрожує функціонуванню держави. Ми марно гаруємо та платимо податки, бо ці кошти не потрапляють туди, куди потрібно. Щодня спливають якісь нові історії про шахрайство – це має припинитися!"

  Свою акцію мітингарі оголосили безстроковою: "Сьогодні ми прийшли, щоби змінити суспільство. Ми хочемо, щоби Орбан пішов з посади, і протестуватимемо, поки він цього не зробить".

  Нагадаємо, масові протести розпочалися в Угорщині кілька тижнів тому після невдалої спроби уряду запровадити податок на інтернет.

  Попередній матеріал
  Греки відзначили річницю студентського повстання бійками з поліцією
  Наступний матеріал
  У Харкові затримали киянина з набоями та вибухівкою