МАГАТЕ закликало посилити міжнародні стандарти безпеки АЕС

  Посилювати міжнародні стандарти безпеки АЕС закликає Юкія Амано, голова Міжнародного агенства із атомної енергії. 5-денна конференція МАГАТЕ щойно завершилася у Відні.
  Головною темою стало подолання наслідків аварії на японській "Фукусімі-1". Учасники конференції погодилися, що всі світові АЕС потрібно ретельно перевірити. Стрес-тести мають виявити, чи є станції стійкими до ударів стихії. Зокрема, до землетрусів та цунамі такої потужності, що зруйнували АЕС у Японії. Думки членів МАГАТЕ розбіглися стосовно правил проведення перевірки. Росія наполягає, щоб стрес-тести стали обов’язковими, і проводилися інспекторами МАГАТЕ. Але більшість держав-учасниць не згодні із цим. Вони переконані: перевірка АЕС - це внутрішня справа кожної країни.  

  Майк Вайтман, головний інспектор МАГАТЕ: "Зараз настав час добре уяснити урок, який дала нам аварія на Фукусімі. Саме зараз потрібно посилити стандарти МАГАТЕ у галузі безпеки і перевірити на безпеку усі АЕС світу".

  Юкія Амано, глава МАГАТЕ: "Я не думаю, що МАГАТЕ має достатньо фінансових ресурсів, щоб втілити у життя нові плани, які виникли після аварії на Фукусімі. Нам потрібно знайти ці ресурси. І я вірю, що країни-члени нашої організації допоможуть нам у цьому".

  Попередній матеріал
  ЄС запровадив нові санкції проти Сирії
  Наступний матеріал
  До кінця року Хорватія укладе договір про вступ до ЄС
  Теги: