Литва святкує Тисячоліття (репортаж)

  Політика Литви щодо Грузії й України має залишатися сталою заявила новообраний президент Литви Даля Грибаускайте після того, як поспілкувалася із Михайлом Саакашвілі і Віктором Ющенком. Президенти з`їхалися до Вільнюса на свято - там відзначають Тисячоліття Литви. У столиці святкують вже кілька днів, але сьогодні головні і найпишніші урочистості. Королі, королеви, президенти та представники Ватикану з`їхалися, щоби разом із литовцями відсвяткувати визначну дату.
  Ольга Сніцарчук, 5 канал: "Цьогоріч Литва святкує по-королевськи. По-перше, річниця коронації Міндаугаса. Це було у 1252 році. По-друге, тисячоліття згадки Литви, яку вичитали в історичних хроніках латиною. По-третє, Вільнюс - культурна столиця Європи цьогоріч. І нарешті - у неділю знову свято: інавгурація новобраного президента Далі Грибаускайте".

  Гостей - королів, королев, президентів зустрічає ще поки президент - Валдас Адамкус з дружиною. Віктор Ющенко привіз йому з України Орден свободи. Коротка церемонія і литовський президент уже приймає решту коронованих і некоронованих персон. Королева Данії, король Норвегії, король та королева Швеції. Дами у капелюшках. усі країни представлені на найвищому рівні. Росія прислала міністра культури. Більшість гостей з подружніми парами. Віктор Ющенко - без дружини. Урочистості біля президентської адміністрації. Віктор Ющенко поспішає познайомитися із наступницею Валдаса Адамкуса - Далею Грибаускайте. Новий президент і незаміжня пані. Про неї кажуть - цікавиться класичною музикою, літературою, а ще володар чорного поясу карате. Грибаускайте говорить до Ющенка англійською. На його українську, каже, перекладача не потребує.

  Віктор Ющенко, Президент України: "У нас є дві знакові речі - минуле і сьогодення й майбутнє. не треба скривати, що одним з наших великих прихильників європейських, нашої євроінтеграції - є керівництво литовської держави. Для нас важливо зберегти цю тенденцію, мати друзів у Євросоюзі".

  Далі - меса на катедральній площі. Та відкриття памятки тисячоліття - палацу литовських правителів. Та відкритття радше символічне. Так принаймні пишуть у литовській пресі. На палац коштів бракує. Хоча й додають, у час кризи уже витратили 176 мільйонів літів на цю пам`ятку.

  А на вулиці тим часом народні гуляння. Люди у національному вбранні танцюють і співають.

  Фінішує свято тисячоліття у Литві фестивалем пісні. Ці ансамблі з`їхалися сюди з усієї Литви, аби поспівати

  Із Вільнюса Ольга Сніцарчук, Ілля Шинкаренко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (4.50Мб)
  Попередній матеріал
  Головний аеропорт Гондурасу зачинений для усіх літаків
  Наступний матеріал
  Український моряк - у полоні нігерійських бойовиків
  Теги:
  Loading...