5.ua

Литва пропонує Євросоюзу створення фонду військової допомоги Україні

  Литовський Сейм (парламент - Ред.) виступив з ініціативою створити спільний фонд військової допомоги Україні, до якого країни-члени ЄС зможуть добровільно вносити від 1% до 3% від грошей, які виділяються їм зі структурних фондів Євросоюзу. Відповідний документ планують представити лідерам кран-членів ЄС у грудні цього року.


  Про це пише 15min.lt з посиланням на одного з авторів ініціативи - голову парламентського комітету із закордонних справ соціал-демократа Бенедіктаса Юодка.

  Юодка заявив, що цей проект стане для України чимось на зразок "плану Маршалла" (фонд економічної допомоги країнам Європі від США після Другої світової війни. - Ред.).

  "Це конкретний приклад нашої стратегічної допомоги Україні. Звичайно, я не можу сказати, чи підтримає його Європарламент, проте я маю намір представити цей проект на початку грудня на зустрічі голів комітетів закордонних справ національних парламентів країн-членів ЄС з главою зовнішньополітичного відомства ЄС Федерікою Могеріні", - зазначив Юодка.

  Депутат визнав, що за результатами останнього саміту НАТО Україні не може бути надано військову допомогу в межах альянсу, проте країни мають право робити це самостійно. З огляду на це, міністерство оборони Литви зараз розглядає можливість надання такої допомоги Україні.

  "Найближчим часом міністерство оборони Литви представить парламенту конкретний план допомоги. А депутати вирішать, ухвалювати його чи ні", - повідомив Юодка.

  Проте у відомстві спростовують таку можливість, зазначаючи, що Литва готова надавати українцям лише гуманітарну допомогу.
  Попередній матеріал
  Місія Світового банку, ООН та ЄС завершила роботу з вивчення потреб у відновленні Донбасу
  Наступний матеріал
  Профінансовано 2,2 млрд. гривень пенсійних виплат цього місяця
  Теги:
  Loading...