Лише прямі переговори, а не резолюції ООН можуть залагодити арабо-ізраїльський конфлікт

  Лише прямі переговори, а не резолюції ООН можуть залагодити арабо-ізраїльський конфлікт. Про це заявив у виступі на Генасамблеї президент Сполучених Штатів. Раніше США пообіцяли блокувати наміри Палестинської автономії стати повноправним членом ООН. Заявку на членство Махмуд Аббас має подати у п’ятницю.

  Західний берег річки Йордан уже святкує майбутню незалежність Палестини. Десятки тисяч людей вийшли на демонстрації у Рамалі та інших містах - відзначити початок Генасамблеї ООН. У її рамках 23-го вересня, президент Палестинської автономії має подати заявку на членство в Організації об’єднаних націй. Якщо її ухвалять - це автоматично означатиме визнання Палестини як незалежної держави.

  Палестинець: "Цим мітингом ми показуємо цілому світу, що палестинці усі як один стоять за подання президента Махмуда Аббаса в ООН. Далі ми хочемо здобути лідерство у Раді безпеки і домогтися міжнародного визнання незалежної Палестини".

  Не поділяють запалу палестинців Сполучені Штати. Америка обіцяє заблокувати заявку на визнання Палестини 194-м членом ООН. Чому - президент США пояснив на виступі у Генасамблеї.

  Барак Обама, президент США: "Я переконаний, що не існує коротких шляхів розв`язання конфлікту, який триває десятиріччями. Миру не встановити лише заявами та резолюціями ООН. Врешті-решт - ізраїльтяни і палестинці, а не ми - повинні порозумітися у тих питаннях, де є суперечності: це кордони, безпека, біженці і статус Єрусалиму".

  За прямі переговори - й Ізраїль. Єврейські поселенці на Західному березі річки Йордан також провели демонстрацію. Але проти визнання Палестини в кордонах 1967-го року. Оглядачі вже прогнозують ймовірний конфлікт під час подання Палестиною заявки на членство. Найвірогіднішим  виходом передбачають компроміс. Як пише британська газета Ґардіан, заявку на членство ООН прийме, але розглядати її буде - не скоро. Або ж  тоді, коли Ізраїль і Палестина проведуть новий раунд переговорів.

  Нонна Стефанова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Смертний вирок у контроверсійній справі мають виконати надвечір у США
  Наступний матеріал
  В Ірані звільнили двох американців звинувачених у шпигунстві
  Теги: