Фото pytkam.net

Лише кожний п’ятий росіянин виступає проти можливості тортур у поліції

  Повну заборону тортур підтримують лише 22 відсотки росіян.
  Як повідомляє фонд "Громадський вердикт", такі дані отримані в результаті опитування, проведеного спільно з Левада-центром. Дослідження проводилося 20-23 червня серед 1600 громадян Росії старше 18 років.

  У той же час ще 59 відсотків опитаних явно висловилися проти того, щоб піддавати громадян, підозрюваних у тяжких злочинах, тортурам, побиттю і приниженням. Ще 8 відсотків респондентів вагалися з відповіддю на питання.

  Таким чином, тортури у поліції під час слідства підтримують тільки 11 відсотків громадян Росії. При цьому висловилися за тортури підозрюваних 3 відсотки респондентів, тоді як ще 8 відсотків лише схильні підтримати дозвіл таких тортур.

  У ході дослідження також з'ясувалося, що у 32 відсотків опитаних родичі або знайомі піддавалися в поліції незаконному насильству - тортурам, побиттю і приниженням. Ще 4 відсотки опитаних самі постраждали від тортур.

  Керівник дослідницьких програм "Громадський вердикт" Асмік Новікова зазначила, що статистика відносно тортур у Росії відсутня. Її відсутність заповнюють соціологічні дослідження проблеми та експертні оцінки.

  "В цілому отримані під час опитування дані найнадійніше малюють і картину злочинності, і рівень латентної злочинності, і рівень злочинності з боку самої поліції", - зауважила Новікова.

  Нагадаємо, 26 червня відзначається Міжнародний день солідарності з жертвами тортур. Більше 50 відділень і секцій Amnesty International по всьому світу закликали своїх активістів вийти в четвер на вулиці і вимагати від влади всіх країн покласти край тортурам.
  Попередній матеріал
  Європа наново розслідує трагічні події на Майдані та у Одесі
  Наступний матеріал
  У найближчі дні США передадуть 2 тисячі бронежилетів для наших бійців