Лукашенко
Лукашенко belta.by

Лукашенко звинуватив Росію в тиску на Білорусь

  Президент також поскаржився, що в минулому році торговельні відносини між Білоруссю і Росією були далеко не на кращому рівні

  Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про економічний тиск на йог окраїну з боку Росію. Так він розцінює зниження обсягів поставок нафти внаслідок того, що РФ і Білорусь не можуть домовиться про ціну на газ, пише БЕЛТА.

  "Ми товчемось, інакше не скажеш, і вже кілька місяців не можемо домовитися щодо ціни на газ. У зв'язку з цим Росія знизила поставки нафти в Білорусь. Ми це сприймаємо як тиск на Білорусь", - заявив Лукашенко під час зустрічі з державним секретарем Союзної держави Григорієм Рапотою в Мінську. 

  При цьому президент підкреслив, що ні він, ні білоруси не потерплять тиску.

  Лукашенко також поскаржився, що в минулому році торговельні відносини між Білоруссю і Росією були далеко не на кращому рівні.

  "Це нікуди не годиться. Ми завжди пишаємося тим, що ось товарообіг знизився, але в натуральному вираженні ми додали. Це говорить про те, що ми почали поставляти в Росію великі обсяги, але за цінами наполовину нижче. Яка прибутковість Білорусі від цього? Практично ніякої", - зазначив він.

  Зараз, за словами білоруського глави, у Мінська накопичилося "занадто багато критики на адресу не тільки інтеграції на рівні двох держав, а й на рівні Євразійського економічного союзу, СНД". При цьому, країна не має намірів згортати інтеграційні проекти з Росією, але вважає, що вони повинні бути оптимізовані.

  Газова суперечка між Білоруссю і Росією триває з початку 2016 року. Мінськ наполягає на зміні формули розрахунку ціни на газ, зниженні вартості зі 132 до 73 доларів за тисячу кубометрів і з січня 2016 року недоплачує за російські поставки.

  Нагадаємо, у квітні Лукашенко заявляв, що не дозволить своїй країні перетворитися на маріонеткову державу Росії і закликав російське керівництво враховувати незалежний статус Білорусі. 

  Попередній матеріал
  До Дня миру Марина Порошенко разом з дітьми випустила голубів
  Наступний матеріал
  На окупованому Донбасі "мертвим душам" пенсій не буде – Геращенко
  Теги:
  Loading...

  Лукашенко пояснив, чому білоруська делегація на Паралімпіаді-2016 в Ріо несла російський прапор

  "Роздягатися і працювати": білоруси підтримали заклик Лукашенка "голим" флешмобом

  Лукашенко вперше за вісім років вирушив на переговори в Європу