Лівію виключили зі складу Ради ООН із прав людини

  І тим часом Лівію виключили із Ради ООН із прав людини. Так вирішила Генеральна асамблея. Режим Каддафі звинувачують у системних порушеннях прав людини. Також, в ООН заявляють про необхідність масової евакуації людей з лівійсько-туніського кордону. Там зібралися близько 40 тисяч біженців.

  На лівійсько-туніському кордоні - справжня тиснява. Люди сподіваються якнайшвидше полишити охоплену заворушеннями країну. Втім, поки що їх надії марні: біженців занадто багато. Більшість з них - молоді чоловіки, які їхали у Лівію в пошуках роботи. Зараз їм доводиться ночувати у наметах просто неба, харчуватися тим, що дають гуманітарні організації. Ситуація вкрай напружена. Серед біженців шириться обурення. Туніським прикордонникам навіть довелося зробити кілька пострілів у повітря, щоби утримати натовп від необдуманих дій.

  Авад, біженець: "Ми намагаємося полишити Лівію вже більше тижня. Сім днів просиділи у аеропорті в Триполі, тепер вже четвертий день - тут. Ми мерзнемо і недоїдаємо. Я не приймав душ 10 днів! Це просто нестерпно".

  Полишити Лівію бажають близько 40 тисяч людей. А ті, хто залишилися - сподіваються на краще. У підконтрольних опозиції містах - настрій святковий. Люди переконані у тому, що режим Каддафі не втримається, адже під контролем проурядових військ залишається все менше міст. Одним з найпопулярніших способів заробити гроші у Лівії нині стало пошиття прапорів-триколорів з білим півмісяцем і зіркою. Саме так виглядав державний прапор Лівії до того, як Каддафі прийшов до влади.

  Абдул Салам Ахмед, мешканець Аджабії: "Лівія прагне здобути свободу і незалежність. Ми хочемо жити чесно і вільно. А режим Каддафі нам такої можливості не давав. Я досі жодного разу в житті не спілкувався з журналістами - в нашій країні  влада завжди контролювала мас-медіа, і всі боялися говорити правду".

  Найсильнішим бастіоном прихильників Каддафі залишається столиця країни, Триполі. Канал Аль-Джазіра повідомляє: повстанці готуються до її штурму. У таборах поблизу Бенґазі людей навчають основам володіння зброєю. Водночас, проурядові війська намагаються відновили контроль у містах навколо Триполі, щоби створити безпечну буферну зону для чинної влади. Тим часом до берегів Лівії прямують американські військові кораблі - на випадок, якщо знадобиться їхня допомога.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Мирні акції протесту тривають у столиці Бахрейну
  Наступний матеріал
  Масові акції протесту почались у Єревані
  Теги: