Лівійську опозицію не задовільняє обсяг майбутньої допомоги від західних країн

  Лівійську опозицію не задовільняє обсяг майбутньої фінансової допомоги від західних країн. Напередодні Міжнародна контактна група створила спеціальний фонд, з якого найближчими тижнями повстанцям планують виділити чверть мільярда доларів. Опозиційна перехідна Національна рада заявила, що їй потрібно в десять разів більше грошей. Виправити цю ситуацію можуть Сполучені Штати. Білий дім пообіцяв надати повстанцям частину з 30-ти мільярдів доларів, заморожених на лівійських урядових активах. Триполі різко засудив ці наміри Вашингтона.

  З піратством порівняв план Сполучених Штатів перевести на рахунки повстанців кошти із заморожених активів лівійської влади заступник міністра закордонних справ Лівії. Опозиційна перехідна Національна рада заявляє, що їй потрібно близько трьох мільярдів доларів на виплату зарплат лояльним до неї військовим, а також на купівлю їжі та медикаментів. Міжнародна контактна група зібрала для повстанців лише двісті п`ятдесят мільйонів. Тож Білий дім почав процедуру зняття обмежень з використання тридцяти мільярдів доларів із заморожених рахунків уряду Лівії. У Триполі такі наміри - засуджують.

  Халед Каїм, заступник міністра закордонних справ Лівії: "Ця процедура - незаконна. Я впевнений, що регуляторні органи не дозволять урядам і парламентам західних країн використовувати кошти з наших активів. Лівія залишається незалежною та суверенною державою, і якщо принцип недоторканності її майна буде порушений - у світі запанує хаос".

  Поки міжнародна спільнота домовляється про обсяг фінансової допомоги лівійській опозиції, повстанці із західного міста Зінтан ведуть напружені бої за єдину дорогу, по якій їм надходить постачання з Тунісу. Лояльні до Каддафі військові випустили по населеному пункту більше сорока ракет системи ГРАД. Напередодні в іншому західному місті - Місураті - збройні сили Лівії обстріляли судно Ред Стар Ван. Міжнародні організації кажуть - на ньому були мирні мешканці  та гуманітарна допомога. Лівійська влада заперечує цю інформацію.

  Халед Каїм, заступник міністра закордонних справ Лівії: "Цей та інші кораблі привозять до Місурати зброю і забирають кримінальних злочинців. Уряд Лівії й надалі робитиме все можливе, щоби вони не змогли зайти в порт".

  Сотні лівійців, які до повстання жили за кордоном, повертаються до країни, щоби боротися з режимом Каддафі. Військові інструктори тренують їх у східному місті Бенгазі. Після кількатижневого підготовки -  новобранців відправляють у місця бойових дій. Сутички повстанців з лівійською армією та поліцією тривають з сімнадцятого лютого. Прибічники опозиції та представники НАТО заявляють, що не припнять бойових дій поки Муаммар Каддафі  буде при владі.  

  Олександр Войтко, "5 канал" 

  Попередній матеріал
  Стабільність курсу гривні ні чого не означає, - екс-міністр економіки
  Наступний матеріал
  День непокори у Сирії
  Теги: