Лівійські шпиталі не можуть впоратися із напливом поранених [репортаж]

  Лівійські шпиталі не можуть впоратися із напливом поранених. Від початку заворушень на в середині лютого, загинуло не менше 6ти тисяч людей. Ситуація залишається вкрай важкою. ООН сьогодні розпочала терміновий збір коштів на гуманітарні потреби лівійців - як у районах, контрольованих режимом, так і в тих, що перейшли на бік опозиції. Окрім того, ООН планує підготовку до напливу біженців з Лівіїі. Дані з фронтів щогодини змінюються. Остання інформація - повстанці відповіли на обстріл з повітря артилерійським вогнем у Рас-Лануфі. З міста вранці вийїхали мешканці, побоюючися атак провладних сил. За словами орчевидців, там лише кількасот постанців та журанілсти.

  Тривають бої у містах, які утримують повстанці. Найзапекліші ідуть поблизу східного Рас-Лануфа. У Місураті повстанцям удалося відбити війська Муаммара Каддафі. А от Бін-Джавад - наразі належить провладним силам. Під час штурму цього міста урядові війська застосували танки та артилерію. До шпиталів надходить велика кількість поранених. Мешканці Місурати повідомляють - війська Каддафі обстрілюють мирне населення, будинки, лікарні та мечеті. Така ж ситуація - і в Ез-Завії.

  Організація Об`єднаних Націй закликала Каддафі припинити непропорційне застосування сили. ООН - надіслала до країни свого представника. Він має розібратися в гуманітарних наслідках збройних сутичок. Водночас Африканський союз - направляє до Лівії власну комісію - щоби та спростувала повідомлення світових ЗМІ про проблеми в країні. Муаммар Каддафі - наполягає, що в країні все стабільно, а журналісти - говорять неправду.

  Каддафі: "У цих озброєних терористів у Бенґазі, серед яких є члени Аль-Каїди, немає чітких політичних вимог. Усе, що нам потрібно - позбутися цих збройних банд. Немає нічого такого, що б ускладнювало ситуацію та створювало проблеми. Усе нормально."

  За повідомленням британської газети Індепендент, Барак Обама - закликав Саудівську Аравію надати зброю повстанцям. Європа ж - намагається налагодити з ними дипломатичні стосунки. Велика Британія - намагалася відправити до Бенґазі групу спецпризначенців. Повстанці взяли їх у полон, утім, сьогодні - відпустили. Євросоюз - відправив до країни першу офіційну міжнародну місію. Її завдання - оцінити ситуацію та сприяти евакуації іноземних громадян. За оцінками ООН, за останні три тижні в Лівії загинули близько тисячі людей. За іншими даними - до 6 тисяч. Близько 200 тисяч осіб, переважно іноземних працівників, виїхали з країни.

  Попередній матеріал
  Терміново зібрати гроші на гуманітарні потреби лівійців пропонує ООН
  Наступний матеріал
  Одного з "тризубівців" відпустили з СІЗО під підписку про невиїзд
  Теги:
  Loading...