Лівійські повстанці готові до штурму Бані-Валіда

  Лівійські повстанці готові до штурму Бані-Валіда. Це місто - останній оплот сил Муаммара Каддафі. Напередодні мирні перемови провалилися. Сили, вірні Каддафі, відмовилися скласти зброю.

  Бані Валід став епіцентром військових дій у Лівії. Це місто лишається вірним полковнику Каддафі. Там живе впливове плем`я Варфалла, яке все ще підтримує лівійський режим. Напередодні вони відмовились скласти зброю. Повстанці готуються до штурму.    

  Салем Мусбах, повстанець: "Переговори провалилися, більше жодних не буде".

  Абдул-Муталіб Момен, повстанець: "Саме зараз ми чекаємо на вказівку від командування про наступ".

  Повстанці вже заволоділи стратегічними об`єктами поблизу Бін-Валіда. Армія опозиціонерів постійно поповнюється. Підтримка надходить з усієї Лівії. 

  Хассан Маті, повстанець: "Ми приїхали з різних міст, щоби підтримати своїх братів. Сюди прибули мешканці з Бенгазі, я наприклад, із Західних гір".

  За даними Перехідної національної Ради - в оточеному місті перебувають двоє синів Каддафі. Не виключають, що там може бути і сам полковник. Напередодні представники опозиції підтвердили смерть одного з синів Каддафі. Повстанці кажуть, що Хаміс загинув у боях під Триполі і похований на околицях Бані-Валіда. Також опозиційним силам удалося заарештувати близького соратника Каддафі. Ахмед Абдалла підтримував лідера Джамахірії з часів військового перевороту  1969-го року. Нині він перебуває у в`язниці поблизу Триполі. Повстанці сподіваються дізнатися від нього про місце, де переховується полковник.

  Вессам Салех Абу Гарара, представник Перехідної національної ради: "Під час операції ми оточили його будинок. Ахмед Абдалла намагався втекти через вікно. Але там на нього чекали наші революціонери, які заарештували його".

  Через тривале військове протистояння в країні в багатьох містах мешканці потерпають від нестачі води, харчів, медикаментів та бензину. У Триполі спустошені банкомати. Проте люди не можуть отримати готівку і в банках через нестачу національної валюти.

  Ганна Ільїних, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Діденко отримав 3 роки умовно
  Наступний матеріал
  На Примор`я насувається тайфун "Талас"
  Теги: