Лівійська армія взяла штурмом міста Ез-Завія і Рас-Лануф

  Лівійська армія взяла штурмом міста Ез-Завія і Рас-Лануф, які до останнього часу утримували повстанці. Про це повідомляють журналісти західних ЗМІ. Військові прорвали оборону прибічників опозиції у кількох напрямках. Повстанці відступають на схід країни. Син Муаммара Каддафі - Саїф попередив лідерів опозиції, що солдати тепер прямують до Бенгазі. В Брюселі ж розпочався екстренний саміт Європейського Союзу щодо ситуації в Лівії.

  Якнайшвидше визнати опозиційну адміністрацію легітимним урядом Лівії закликав міжнародну спільноту лідер антивладних сил Мустафа Джаліль. Він також звернувся до західних держав з проханням надати повстанцям військову підтримку. Напередодні Франція, першою з усіх країн світу, встановила з опозиційною перехідною Національною Лігою дипломатичні відносини. В міністерстві закордонних справ Лівії жорстко розкритикували цей крок.

  Халід Каїм, заступник міністра закордонних справ Лівії: "Зустріч президента Ніколя Саркозі з представником сепаратистів суперечить принципам французької республіки. Громадяни Франції повинні засудити цей крок. Якщо уряд країни й надалі чинитиме подібні дії, ми зможемо адекватно відповісти на них".

  Сотні повстанців на машинах відступають на схід Лівії. Прибічники опозиції стверджують, що в результаті останніх боїв військові отримали значну перевагу і тепер швидко просуваються узбережжям до Бенгазі, де засідає антиурядова Національна рада. Син Муаммара Каддафі - Саїф закликав солдатів до рішучого останнього удару по повстанцях.

  Саїф Каддафі, син лівійського лідера Муаммара Каддафі: "Ми сильні і впевнені в собі. Настав час для рішучих дій. Більше чекати не можна. Час, який ми давали терористам для роздумів, вичерпаний".

  Повстанець: "Нас обстрілюють з літаків, ракетних установок і кулеметів. Тиран зруйнував наші життя. Ми відступаємо".

  Директор Національної розвідки Сполучених Штатів повідомив, що лівійська армія набагато потужніша, ніж вважалося раніше. Таку заяву він зробив під час зустрічі з конгресменами у Вашингтоні. За словами Джеймса Клеппера, враховуючи нові дані про озброєння режиму Каддафі, у повстанців практично немає шансів на перемогу.

  Джеймс Клеппер, директор Національної розвідки США: "Сили Каддафі добре оснащені артилерією, танками, засобами протиповітряної оборони. Більшість техніки - російського виробництва. Солдати вишколені й гарно організовані. Тож, на мою думку, у довгостроковій перспективі лівійська влада переможе повстанців".

  Екстренний саміт Європейського союзу щодо ситуації в Лівії розпочався у Брюселі. Напередодні президент Франції Ніколя Саркозі запропонував ухвалити рішення про точкові авіаудари міжнародного контингенту по солдатам Каддафі. Африканський союз різко виступив проти будь-якого іноземного військового втручання в конфлікт.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Джарти: Отрута у Чорному морі – PR-компанія сусідньої держави
  Наступний матеріал
  Влада Саудівської Аравії розігнала демонстрантів-шиїтів: 3 людей постраждало
  Теги: